• Новак
  • -15 %
1.61 Г-8 супер тешка PC леќа анти зрачење дамка отпорни смола леќи носат-отпорни, обложени aspherical леќи за очила

1.61 Г-8 супер тешка PC леќа анти зрачење дамка отпорни смола леќи носат-отпорни, обложени aspherical леќи

DEN 782.00
DEN 920.64

Достапност
Достапно за нарачка


Драги пријатели, добредојдовте на OTO ОЧИЛА ПРОДАВНИЦА!
Мило да биде на услуга за вас. Ве молиме да го проверите производот внимателно кога ќе го примите пакетот. Ако не сте задоволни со производот, ве молиме не се отвори расправа, или да даде еден лош коментар. Ве молиме контактирајте со нас во времето. Ние ќе го реши проблемот за вас во времето и според вашето задоволство стандард. Ако прифатите нашите производи, ве молиме да ни даде 5 ѕвезди, со среќа!
Ако купувате очила рамка и наочари леќа во исто време, ние сме слободни да се инсталира за вас. 2 Сите наочари рамки во нашата продавница имаат случајни PC наочари леќи, без рецепт. Ако ви треба Рецепт леќи за myopia леќи или читање очила леќи, ве молиме цел на леќи за очила линк. ( ) Ве молиме да ни нудат вашата точна и целосна рецепт на вашите очила леќи. На очила леќи треба да се прилагоди и вклучува : 1/ progressive леќи за очила; 2/ SPH : >-15.00 ; +2.00 >CYL > -2.00 на Високо астигматизам наочари леќи. Времето потребно за прилагодување е околу 7-10 Дена. Ако имате потреба од прилагодување, ве молиме контактирајте КС. Ви благодариме за разбирањето!
Ве молиме да го пополните вашиот рецепт според сликата.

Спецификацијата

Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Оптички Леќи Атрибут:
Анти-Рефлективен,UV400
Број На Модел На:
JHY-557
Пол:
Жените
Обложување:
HMC
Леќи Материјал:
Пластични
Бренд Име:
eguisen
Индекс На Рефракција:
1.61
Материјал Наука:
CR-39
Леќа:
Г-8
Место на Потекло:
Кина Жеџијанг
Спецификации:
70MM
одделение:
Одлични
Sph:
CYL:
0< CYL
is_customized:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат