• Новак
QS Моторни Велосипед Зборуваше моторни 3000W 205 (50H) V3 Тип Центар Мотор

QS Моторни Велосипед Зборуваше моторни 3000W 205 (50H) V3 Тип Центар Мотор

DEN 13248.00

Достапност
Достапно за нарачка


QS Моторни 3000 W 205 (50 H) E-Зборуваше Екстра/V3 Тип Центар За Моторни Електричен Велосипед
Тоа е QS електричен Во Воланот на Велосипед Зборуваше Центар Мотор за Конверзија Колекции, која моќ се движат од 500w да 3000w оценет, drop-outs 150mm со bicyle диск сопирачка.
Особено костим за електричен велосипед, макс. брзина за 60km/h до 100 километри/h .
Ако сакате да се купи QS 205 зборуваше центар моторни колекции, pls. погледнете на овој линк :
Други Моторни Колекции
Ние може да обезбеди соодветна контролори, диск кочница, гас, брзинометар итн.
QS Моторни Забележите Пред Цел (за Производство на време/Гаранција/Пакет/Сертификација итн.)
Pls. кликнете на линкот подолу на сликата.
1. Генерално SPEC Мотор Тип : BLDC Постојан Магнет Надворешниот Роторот Во Воланот Центар Мотор Со Сала Сензор Бренд : QS Мотор,QSMOTOR Моторни Дизајн : Двоен оска без rim (не интегрирани), 36 зборуваше дупки, OD 4.2 mm Појавување на Rim големина : 24inch, 26inch E-Велосипеди Тркала, 17inch, 18inch, 19inch мопед тркала. Магнет Висина : 50mm, 16 пол парови Stator : Aluminmum Core Номинална Моќност : 3000 W (може да биде 14000 W врв во неколку секунди) Номинална Напон : 72 V as default (48 V-96 V, незадолжително) Брзина : 80 KPH as default (24-120 KPH, незадолжително) k V : 6.3/7.3/8.1/8.3/9.0(како основни)/10.6/11.4/13.3/14.3/16.3/17.7 итн. Макс вртежен момент : прибл 182 N.m Max Ефикасност : 86-91% Континуирано Батеријата на струјата : 52 A (72 V) Врвот на Батеријата на струјата : 104 A (72 V) Предлагаат Врв Фаза на струјата : 196-245 A (зависи од k V) Thermic Сонда : KTY83/122 (како стандардно, незадолжително) Работна Температура : 70-120℃ , врв 150 ℃ Кочница тип : Велосипед Диск кочница, PCD6*44mm(како правило) Drop-outs/Задна Вилушка Ширина за инсталација : 150-154mm 14mm англиски тема должина за еден/3 брзина freewheel 10мм оска станови Двојна Сала во Собата со водоотпорен конектори 10мм⊃2; пресек на Фаза Жица (не вклучуваат изолација слој) Сала Сензор етапно усвојување агол : 120 степен Водоотпорен Одделение : IP54 Боја : Црна (како правило), Бела/Прозрачна (екстра $5.0) N.W./G. W. : 12.5 килограми/14.0 кг Пакет Димензија : 34cm*34cm*33cm/парче
ГЛАСАЧКО место. Temp Сензор Опции : KTY84/130, KTY83/122, 10 [email protected] C NTC(модел MF58-103 F3950).
За windings на 205 50 H V3 мотор

2. Повеќе 205 e-зборуваше центар моторни Модели и ценовник
ГЛАСАЧКО место. 1. Над цитат база на 205 електричен велосипед зборуваше центар мотор.
2. За 205 мотор, напонот е 48 V~96 V.
3. Над конфигурација е предложена за масовно производство,
за EV, ентузијаст, V2 & V3 мотор може да биде над-voltaged да се здобијат со поголема брзина (уредувачки).
4.Постојат повеќе моќни e-велосипед стандард центар мотор, 3000 W & 4000 W 273 Зборуваше Центар Мотор, 152mm осипување, PDC6*44mm, 12mm оска станови.
3. 205 E-Зборуваше Центар Моторни 150mm drop-outs цртање
Тука е цртеж на нашата нормална 205 e-зборуваше центар мотор со PCD6*44mm диск сопирачка.
4. Прашања пред цел
5. 205 E-Зборуваше Центар Моторни Велосипед Апликација
Она што моторот изгледа по 1,5 години и 20.000 км со 150 A целосна моќ злоупотреба на сите времиња.
Секој ден трчам во текот на 13-14kw целосна моќ најмногу време. и тоа е се уште вршење добро. рече страна на Панда.
Тоа е QS Моторни 205 50 H V3 Центар Мотор, 24 X5 T Ликвидација со 26inch rim, натпревар со SVMC72150 Контролер 150 A врв батеријата струја, 350 A фаза струја.
Видео :
Не QS Мотор, Без Супер Евс!

Спецификацијата

Специјални Функции:
PMSM Центар Мотор
Објектот Тежина:
14.5kg
Земја/Регион на Производство:
Кина
Производителот Дел Број:
01
Другиот Дел Број:
01
Објектот Должина:
34
Поставување на Возило:
Задните
боја:
Црна
Материјал Тип:
Алуминиум
Осветленост Дел Број:
01
Бренд Име:
QSMOTOR
Објектот Ширина:
34
Објектот Висина:
33
Напон:
48V-96V
дизајн:
BLDC PMSM Центар Мотор
Max. брзина:
30-85KPH
боја:
црна или бела
Ефикасност:
>87%
Водоотпорен:
IP54
сертификација:
CE од Страна на SGS, ISO9000, TS16949

Со стоката дадена додека купуваат