• Новак
  • -12 %
M4070 AutoRanging LCR Метар До 100H 100mF 20MR 1% Точност 5 Цифрен Екран Портокал

M4070 AutoRanging LCR Метар До 100H 100mF 20MR 1% Точност 5 Цифрен Екран Портокал

DEN 3759.00
DEN 4272.00

Достапност
Достапно за нарачка


M4070 Auto Ranging LCR Метар До 100 H 100m F 20 MR 1% Точност 5 Цифрен Екран Портокал
Целосно авто-кои се движат дизајниран и голем LCD дисплеј со светлина. Висока резолуција, и до 5 цифрен екран, повеќето најдобрите резолуција : 0.01 pc, 0.001 ух, 0.01 R; Висока стабилност и мерен опсег за L/ C/ Р. USB полнење со батерија внатре; USB PC програма, може да се земе рекорд и да го положат и не компонента сортирање функција. M4070 LCR метар е авто-кои се движат компонента тестер, кој може да се вози до 500 KHz. Погоден за мал вредност capacitor и inductor мерење, обезбедува многу стабилна и висока резолуција на мерење до 5 цифри. Метар може да се измери 0.00 pc за да 100.00 мф capacitance, 0.000 ух да 100.00 H и 0.00 Ω да 10.000 MΩ. Оваа метар е со помош на два техника на мерење, LC осцилација и РК осцилација. LC е многу погоден за мал вредност мерење и РК за висока вредност capacitance.Целосно авто-кои се движат дизајниран и голем LCD дисплеј со светлина. Висока резолуција, и до 5 цифрен екран, повеќето најдобрите резолуција : 0.01 pc, 0.001 ух, 0.01 R; Висока стабилност и мерен опсег за L/ C/ Р.
USB полнење со батерија внатре; USB PC програма, може да се земе рекорд и да го положат и не компонента сортирање функција.
M4070 LCR метар е авто-кои се движат компонента тестер, кој може да се вози до 500 KHz. Погоден за мал вредност capacitor и inductor мерење, обезбедува многу стабилна и висока резолуција на мерење до 5 цифри.
Метар може да се измери 0.00 pc за да 100.00 мф capacitance, 0.000 ух да 100.00 H и 0.00 Ω да 10.000 MΩ.
Оваа метар е со помош на два техника на мерење, LC осцилација и РК осцилација. LC е многу погоден за мал вредност мерење и РК за висока вредност capacitance.
Боја : Портокалова
LCR Тестирање Параметар : Главниот Параметар : L / C / R
Тестирање фреквенција : C : 10 да 500 Khz & L : 10 да 360 Khz
Метод на тестирање : Авто одберете LC и РК Осцилација
Калибрација : Моќта на авто калибрирање со интерна референца capacitor
Тестирање напон : ~1.5 Vrms
Најдобри Толеранција : L : 1% +1 Цифра, C : 1% +1 Цифра, Р : 0.5% +1 Цифрениот
LCD ажурирање или Тестирање време (* разликуваат на компонента вредноста) : (на пр. 100m F Capacitor Помалку од 30 години)
Опсег Избор : Автоматски
Zeroing : Отворен / краток спој
Терминал : Mini-USB(Виртуелна Com Порт)
LCD Дисплеј : 128 X64 Dot Matrix, со back-светлина
Осигурач Заштита : 200m A
Полнење терминал : Mini-USB (500m A)
Батерија : внатрешни 3.7 V Li-полимер
Број на Тестирање Терминал : Главни 3, Средно 4
Читање На Екранот : Max. 99999
Пакет :
1* M4070 LCR Метар
2* Доведе
1* Кабел
1* Упатство
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.

Спецификацијата

Бренд Име:
niusiwen
Број На Модел На:
M4070
is_customized:
Yes
Zeroing:
Отворен / краток спој
Избор На Опсег:
автоматски
LCD дисплеј:
128X64 Dot Matrix, со back-светлина
осигурач заштита:
200mA
Полнење терминал:
Mini-USB (500mA)
Батеријата:
внатрешни 3.7 V Li-полимер

Со стоката дадена додека купуваат