• Новак
  • -15 %
AC 80-260V LCD Дигитален Вати Енергија Метар Ammeter Voltmeter Достапни Висока Прецизност на Батеријата Индикатор Тестер 100A

AC 80-260V LCD Дигитален Вати Енергија Метар Ammeter Voltmeter Достапни Висока Прецизност на Батеријата Индикатор

DEN 888.00
DEN 1045.44

Достапност
Достапно за нарачка

2 моќност : тест опсег 0 ~ 9999k Wh Во 10k Wh display format, 0 ~ 9999 Wh; 10k Wh над екранот формат на 10 ~ 9999k Wh. Светлото функција. Работна фреквенција : 45-65 Hz 4. Димензија Дијаграм (mm) Пакет се вклучени : 1* Voltmeter 1* КТ Серпентина
Ние прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн. Спецификации 1. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Мерење на точноста : 1. Сите предмети ќе брод со следење на број. Инсталации дијаграм F.
Ac дигитална мулти-функција табела прирачник Тип на Производ : PZEM-011 A. Товарот не може да го надмине номинална моќност. Кратко притиснете го копчето за да го вклучите цифра да се постави. Работен напон : 80 ~ 260 VAC 2. Инсталации цел не може да биде погрешно. На кратко копчето додава +1 до бројка. Назад кон 0 автоматски по преполнети. Моќ аларм прагот претходно функција (може да се постави на моќ аларм прагот). 3 месец гарантира размена. 2 енергија е ослободен Чекор 1 : Долго притискање на копчето за повеќе од 3 секунди, додека батеријата индикаторот трепка, а потоа отпуштете го копчето; Чекор 2 : Ако кратко го притиснете копчето повторно, моќта податоци ќе бидат поставени на нула и излезот на расчисти државата, Кратко притиснете го копчето повторно, моќта на податоци не е јасно и излез на исчистена од државата; Ако не постои копче акција во рок од 10 секунди, моќта на податоци нема да биде ослободен и ќе се расчисти. Ве молиме да ни кажете што дефектот е и вашата цел број, ако барањето размена или гаранцијата. Тест напон : 80 ~ 260 VAC 2. Времето за испорака зависи од превозникот. Алармот вредност не може да надмине 25k W (фабрички зададено 25k W) Чекор 3 : По поставувањето е завршено, притиснете и задржете го копчето за повеќе од 3 секунди или без било копче акција за повеќе од 10 секунди, податоците ќе бидат автоматски зачувани и поставување статус ќе биде излезете. Функција 1. Моќност : Тест опсег 0 ~ 22k W 1k W во рамките на форматот на прикажување 0. Актуелни : тест опсег 0 ~ 100 A Display format 0. UI Голем екран STN full-view LCD дисплеј напон, струја, моќност / батерија (моќ и батеријата се прикаже со избирање на копчето switch). Моќ јасно функција.9 W; 1k W и над екранот формат 1000 ~ 9999 W; 10k W и над екранот формат 10. Ви благодариме. Преоптоварување со аларм функција (над моќ аларм прагот, светлото и моќ треперење прашај). 1 Година гаранција за не-намерно оштетување на неисправни предмети. Моќ-надолу податоци спаси функција.Враќање ќе бидат понудени ако акциите не е достапна. Ве молиме контактирајте со нас пред да остави Негативни/Неутрален повратни информации или отворен спор. Друг метод на плаќање ве молиме контактирајте со нас. STN full-view LCD екранот (во исто време се прикаже на напон, струја, активна моќност / battery). Дисплеј и копчиња I. Не НСД лево е подобро од 1-4 ѕвезди за нас. копчето Светлото контрола На светлото може да биде вклучен или исклучен со притискање на кратко копчето , и светлото статусот е автоматски зачувана по моќ-исклучување. Овој модул е погодна за внатрешна употреба, а не и за надворешна употреба. Напон : Тест спектар 80 ~ 260 V Display format 80 ~ 260 V 4. За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, комуникација е најдобар начин да се реши проблемот. 3 моќ прилагодувањата за аларм Чекор 1 : Долго притискање на копчето за повеќе од 3 секунди, додека моќта на екранот област број удари, а потоа отпуштете го копчето; Чекор 2 : актуелната власт аларм вредност се прикажува во моќта на екранот област и најниска бројка започнува да трепка. Екранот формат 1. Електрични параметри за мерење (напон, струја, активна моќност, електрична енергија). 4 моќ / прекинувач Кратко притиснете за да се префрлите за да се прикаже тековната моќ / акумулирана потрошувачка на енергија, прикажување на статус на моќ-надолу се автоматски снимени.

Спецификацијата

Бренд Име:
ailavi
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
PZEM-011
Тип:
Возилото Батеријата Тестер

Со стоката дадена додека купуваат