• Новак
DC имунолошкиот Микро Прецизност тековната трансформатор DCT-611 Електрични метар мини тековната трансформатор.

DC имунолошкиот Микро Прецизност тековната трансформатор DCT-611 Електрични метар мини тековната трансформатор.

DEN 891.36

Достапност
Достапно за нарачка


Карактеристики
Ги исполнуваат стандардот IEC60044-1 и ANSI C12.20
Висока точност класа ,широк линеарност
Superitor стабилност ,посебно на надворешната magneitc областа пречки
Мерење на струја директно
Тоа е со диоди за да се спаси човечки живот
Ги исполнуваат ROHS барање
Тековната трансформатор со DC имунолошкиот
Спецификации Бр. Име Материјали /UL 1 Core N42 UU20.6 2 Ликвидација 2 UEW/130 MW75-C Φ 0.16 E255929 3 Надворешниот Случај PA66 70 G33 L E41938 4 Доведе Жица UL1015 22 AWG 600 V 105°c (L=600mm) 5 Диоди IN4738 A 1 W
СПЕЦИФИКАЦИЈА ЗА DCT-611
Дел Нема DCT-611
Цртеж Бр :
DCT611
Механички :
Тест Состојба
Примерок цртање
Мерење На Фреквенција
50/60 Hz
Тест Температура
25o C
Релативната Влажност
80%~90%
Електрични Спецификации :
Изолација интензитетот на моќ фреквенција
3 KV 1min
Отпорност на изолација
>100 OHM
Номинална Примарна Струја
10 A
20 A
30 A
МАКСИМАЛНА Струја
60 A
80 A
100 A
Номинална Секундарна Струја
4m A 8m A
8m A
DC имунолошкиот
>=43 A
>=57 A
>=70.7 На
Оптоварување Отпор
25Ω 12.5 Ω
12.5 Ω
Точноста Класа
0.1 Класа
ако местото цел може да се забележи CT примарна струја и средно излез ,така што ќе може прво време за испорака

Спецификацијата

is_customized:
Yes
Фаза:
Еден
Употреба:
тековната
Калем Број:
Autotransformer
Серпентина Структура:
Toroidal
Број На Модел На:
DCT-611
Стандард:
IEC60044-1 и ANSI C12.20
боја:
Црна
Големина:
затворете
Надворешниот Случај:
PA66 70G33L E41938
Доведе Жица:
UL1015 22AWG 600V 105°c (L=600mm)
јадро:
N42UU20.6
Серпентина Структура:
Микро Прецизност тековната трансформатор.
Електрични метар тековната трансформатор.:
Епоксидна Куќишта трансформатор.
DC-имунолошки тековната трансформатор.:
КТ со DC имунитет

Со стоката дадена додека купуваат