• Новак
  • -28 %
CNC 3040 800W 1500W 3 Оска CNC Гравирање Машина, Гравирање ПВЦ Три-оската Авион Гравирање Машина резби во Дрво Машина

CNC 3040 800W 1500W 3 Оска CNC Гравирање Машина, Гравирање ПВЦ Три-оската Авион Гравирање Машина резби во Дрво

DEN 46986.00
DEN 65258.88

Достапност
Достапно за нарачка


CNC 3040 800 W 1500 W 3 Оска CNC Гравирање Машина, Гравирање ПВЦ Три-оската Авион Гравирање Машина резби во Дрво Машина
Карактеристики :
Димензии : 610 * 490 *390mm (должина x ширина x висина)
Пакување големина : 610 * 490 *390mm
Маса големина : 15*320*524mm
Ефективни патување : 270*390*58mm (X * Y * Z)
Ефективно донесување на работното парче : 75mm
Рек Материјал : 6063-T5 екструдиран алуминиум легура
Орбитал : X-оска 16mm хром-обложено тешко оптичка оска Y-оската 16mm со алуминиумска поддршка шини, Z-оската 12mm
chrohard оска
Спирала : Три-оската кои се Тајван TBI1605 топката завртка
Кабел : Измената на 4*0.5/3*0.75 CNC посебен кабел
Повлекува мотор : нов 57-1.8/2 A две фаза на четири линија со голема брзина на мотор
Максимална брзина : ≤3000mm/мин
Вистинските максимална брзина гравирање : ≤2500mm/мин
Вистинските резба прецизност : ≤0.04 mm
Повтори прецизноста на позиционирањето : ≤0.04 mm
Вретеното брзина : 0-9000rpm
Главното вратило ладење на владата : принудени воздух за ладење / вода за ладење
Производ Параметар :
Спецификација :
Stepper диск : 0.5-3А прилагодливи три-оската диск
Вози напојување : 24 V префрлување напојување
Влезен напон : AC110 V / AC220 V
Совети :
Команда код : G код / .nc / .ncc / .табот / .txt
На Системот за контрола : CNC USB Контролер
Барања систем : WIN-WIN XP или-7 оперативен систем
Опкружување При Работа : Температура : 5 ℃ -40 ℃; Влажност : 35% -80%

Спецификацијата

боја:
800W Ари-ладење, 800W Вода за ладење, 1500W Ари-ладење, 1500W Вода за ладење
Бренд Име:
annoytools
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
cnc3040
Тип:
Гравирање Машина
Форми на работа:
автоматски
Номинална моќност:
800W/1500W
Не-Оптоварување Брзина:
11000rpm
Клипот удар должина:
270 * 390 * 58mm
Дното плоча дијаметар:
75mm
Номинална Напон:
220v
Моќност Тип:
AC
Машина дијаметар:
3.175,6 mm

Со стоката дадена додека купуваат