• Новак
CNC Обработка Делови Метал машини делови Обичај прецизност делови , Обезбедување на примероци , Може да се мали наредби, Висок квалитет

CNC Обработка Делови Метал машини делови Обичај прецизност делови , Обезбедување на примероци , Може да се

DEN 7200.00

Достапност
Достапно за нарачка


Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.
Мојот skype : luochaoaaa1
1 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.
2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од e-mail .
За CNC Machining
1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;
2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;
3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;
4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;
5)Прецизност обработка метални делови во OEM/ODM спецификации
6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации
7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот Мелничката
За нас
Dongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен
1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, е
Употребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на не-стандардни делови
Фабрика.
2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.
3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.
Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.
Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902
Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792
QQ број : 395603369
Skype : luochaoaaa1

Спецификацијата

Број На Модел На:
CNC machining сопствени делови

Со стоката дадена додека купуваат