• Новак
  • -5 %
Топла Продажба 5W 15*18CM Armer Кревет Мат Подлога Amphibians Прилагодлива Температура Милениче Рептил Греење Грејач Куче Топлина Подлога За Продажба

Топла Продажба 5W 15*18CM Armer Кревет Мат Подлога Amphibians Прилагодлива Температура Милениче Рептил Греење

DEN 314.00
DEN 330.72

Достапност
Достапно за нарачка


Топла Продажба 5 W 15*18 CM Armer Кревет Мат Подлога Amphibians Прилагодлива Температура Милениче Рептил Греење Грејач Куче Топлина Подлога За Продажба
Опис на производот : automatic постојана температура, безбедност, водоотпорен (пропустливост на вода не е проблем, sponged надолу), жица околу 1 м.
Употреба категории : пет кучиња, мачки, желки, палатата, horned жаба, глувчето.. Итн.
Начин на употреба : може да се стави во кутијата, а потоа на керамички плочки или картон, перница материјал, како што се, може да помогне во регулирање на температурата на влекачи.
Не препорачувам, желка и користење на водата во вода, температура на водата од помалку од 30 степени или така идеална
Температура, тоа не е греење на вода електрични производи. Ако сакате да и вода желка
Соработуваат да се користи за греење подлога надвор од дното на цилиндерот со цилиндар притисок, да соработуваат
Топлина светилки се користат заедно.
Лето може да се користи во мала кутија отворот на јајца и други јајца. Соработува со термостат посовршен
Ако цел на приклучокот не е соодветен за вашата земја. Според стандард во вашата земја. Ние ќе се претстави со конверзија на приклучокот.

Спецификацијата

Тип:
инсекти
Материјал:
Пластични
Употреба:
Terrariums & Додатоци
моќност:
5W
Напон:
110-220V
Опсег се користи:
Кучиња, мачки, желки, gecko, horned жаби, глувци итн.
Функција:
Thermostatic греење
Тип:
Влекачи
боја:
Црна

Со стоката дадена додека купуваат