• Новак
Мозаик Ѕид Уметност

Мозаик Ѕид Уметност

DEN 86400.00

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : Стакло мозаик Големина : 1500mm ширина од 3000mm висина Големина може да се прилагоди,ве молиме контактирајте со нас за информации, ако сакате да обичај прави.
Почитувани клиенти :
Ви благодариме за доаѓање до нашата продавница за шопинг.Сите наши производи се прилагодени
производи(што не се во акции),сите производи се заврши до 100% целосна рачно изработени,па тоа
трае најмалку 20 дена да се направи за испорака.Ве молиме помогнете да се продолжи рокот за доставување по
ќе го поставите цел(becase од Aliexpress стандардниот рокот за испорака е 7 дена).
Ве молиме слободно контактирајте со нас за детали на вашиот сопствен цел.
Со Почит,
Јован
Мозаик mural ние направи : Прилагодено мозаик мурали Ние се искусен тим на дизајнери и мозаик уметници може да се претвори во било цртање или дизајн во рака-сечење, рака-усогласена, ликовната уметност мозаик mural. Секој обичај mural е специјално дизајниран за работа на уметноста. На mosaicists имаат неограничен палета на мозаици бои и плочка видови за да изберете од, вклучувајќи Венецијански стакло, Smalti, златен лист, мермер и камен. Оваа бесконечна избор на материјали, во комбинација со прекрасен мозаик изработка, овозможува одлична симулации на различни текстури, бои и детални сенки во оригинални уметнички дела. Идеално за голем број на комерцијални и станбени апликации. Ние сме, исто така искусен во пресоздавањето на компанијата логоа во мозаик мурали. Мозаик mural нарачување постапка чекорите подолу се преглед на нашите mural нарачување постапка : Ви обезбеди слика (груба скица, детални CAD, слика, итн.), димензии, инсталација на детали за локацијата. Ако имате некој одреден избор, исто така можете да одберете мозаици и вид на плочка се намали. Цена понуда е предвидено со цртеж или скица на mural за одобрување. Цитат и цртање обично трае околу 3-4 работни дена. Откако цртање и цитат е одобрена, Ние ќе ги собира 50% депозит да започне со производство. Примерок делот на намалување мурали може да се побара на почеток на производството. Примерокот се обезбедува без дополнителни материјал или работна сила бесплатно, но клиентот е одговорен за трошоците за превозот. По добивањето на финалниот дизајн одобрување и 50% неповратен депозит, да доведе време е околу 3 до 4 недели. Ова е општ олово време за типичен mural. Големи, парична казна намалување мурали може да бараат дополнително време. Ова доведе време проценка вклучува воздух пратката од нашата фабрика. Воздушен товарен е исто така на располагање. Ние ќе ве известиме кога вашиот mural е подготвен да брод. Во овој момент, ние ги собираме останатите 50% плус превозот.
Мозаик мурали – проект цртежи
Откако сте се одлучиле по mural дизајн, вашата слика и инструкции се доставуваат до квалификувана дизајн тим. Дизајнерите се создаде цртеж, скица, или mock-up сликата на вашиот mural, заедно со листа на плочка бои да се користи и цена понуда. Ве молиме погледнете belowed фотографијата за да видите примери на скици дека нашите дизајнери се создадени за минатото mural проекти. Дизајнот на процесот обично трае околу 3 до 4 работни дена. Оваа квалификувани дизајн и развој на работа е обезбедена бесплатно, бидејќи ние сме убедени дека тоа ќе ја најдете нашата цена и квалитет неспоредлив со конкурентите. За повеќе информации за нашите мозаик мурали, или да нарачате, ве молиме да бидат слободни да контакт. примери на цртежи

Спецификацијата

Шема:
Авион Ѕид Налепница
Стил:
Класичен
Бренд Име:
sarhang
Спецификација:
Multi-piece Package
Класификација:
За Ѕид
Тема:
Растенијата
Сценарија:
Ѕид
Материјал:
Стакло

Со стоката дадена додека купуваат