• Новак
  • -45 %
НИРВАНА Музички Бенд Банери Ѕид Знамиња Tapestry Крпа Уметност Бар, Кафуле, Хотел Тема Позадина Декорација

НИРВАНА Музички Бенд Банери Ѕид Знамиња Tapestry Крпа Уметност Бар, Кафуле, Хотел Тема Позадина Декорација

DEN 831.00
DEN 1511.52

Достапност
Достапно за нарачка

Декоративни банери
Име на производ : Декоративни банери
Спецификација на производот : 60 X90 CM 1 40 X90 CM Материјал : Виш уметност водоотпорен крпа,користење на напредни уметност водоотпорни ткаенини, ултра-јасно пиксели.
Опис на производот : a свилен Sekisawa и удобно се чувствуваат, светла боја за печатење, постои добра виси пропустливост, се лизга отпор, антибактериски и mildew отпор, силна доделување смисла
Производот се користи : се направи тетоважа продавници, барови, кафулиња декоративни банери, виси крпа, завеса, половина-странични, завеси, тепих.
Карактеристики : Висок квалитет на Чун Yafang ткаенини (полиестер), користење на напредни платно печатење процес, шарени, може да се мијат (ладна вода), не исчезнат, пареа пеглање без брчки
Прифати мапата за да изберете различни големини и дезени

Спецификацијата

Големина:
60X90 CM, 90X140 CM, 125X190 CM
Бренд Име:
LOSICOE
Јарболот Материјал:
Дрво
Знамиња & Банери Материјал:
Полиестер
Стил:
Виси
Тип:
Печатени
Употреба:
Декорација
Ткаенини:
Висок квалитет pongee ткаенина
Големина:
60X90 CM 90X140 CM
суспензија:
четири дупки
Ткаенини:
уметноста водоотпорен платно
Јарболот Материјал:
No
Знамиња & Банери Материјал:
Високи уметнички водоотпорен платно
Име на производ:
Декоративни банери
Материјал:
Високи уметнички водоотпорен крпа,користење на напредни уметност водоотпорни ткаенини
Дали да исчезнат:
Не исчезнат
перење упатство:
Може да се мијат
Дали тоа може да се прилагоди:
Прифати обичај

Со стоката дадена додека купуваат