• Новак
  • -5 %
MOMO Ролери Ролетни Сликарство Прозорец Ролетни Нијанси Затемнување Зебра Ролетни Ткаенина Ролери Shutter Завеси Custom Size,PRB set779-781

MOMO Ролери Ролетни Сликарство Прозорец Ролетни Нијанси Затемнување Зебра Ролетни Ткаенина Ролери Shutter Завеси

DEN 1732.00
DEN 1823.52

Достапност
Достапно за нарачка


Почитувани Купувачи
Ако не знаете како да се избере завеса големина, ве молиме контактирајте со нас и . (Ние одговор во 24hrs)
W=Ширина L=Должина / Висина
Планината Тип и Мерење
1. Во Внатрешноста На Планината
Ако вашиот прозорец рамка длабочина е помалку од 7cm (2.75 Инчи), ве молиме изберете Надвор од Планината.
Step1 Ролери Сенка (Завеса) width=Ширина на Прозорецот-1 см
Step2 Ролери Сенка (Завеса) Height=Висина На Прозорецот
2. Надвор Планината
Надвор монтирани сенка треба да се нарача со точната ширина од областа сакате да се покријат.
Step1 Ролери Сенка (Завеса) Width=Ширина на Прозорецот+ 15cm (6 инчи)
Step2 Ролери Сенка (Завеса) Height=Висина на Прозорецот + 20cm (7.8 инчи)
Опис врска со Нашите Производи
1. ОПИС : Уметност печатење затемнување ролери сенка, блок 90% светлина и 100% UV зраци , Сенка лице е уметност печатење сенка грбот е светло сива солидна боја.
2. НАПРАВИ-ДА-ЦЕЛ : да ја прифатиме custom size и обичај слика . Ние продаваме стандардна големина ролери сенка, исто така, можеме да прилагодено ширина и должина за да одговараат на вашиот windows.
Максимална ширина е 96inch(244cm).
НО, бидејќи на испорака ограничување, максималната ширина да Русија е 140cm. Ако ви треба повеќе од 140cm, ние може да се направи 2 парчиња или повеќе за вас.
Синџири може да се инсталира на секоја страна од прозорецот.
И НИЕ го ПРИФАЌАМЕ ОБИЧАЈ СЛИКАТА, можеме да ги испечатите вашите слики на сенка, сликата треба да биде минимум 3000x3000pixel.
3. КАКО-ДА-ЦЕЛ : Ако вашиот сенка е стандардна големина можете да го нарачате од нашето големина листа, ако не можете да најдете вашата големина на големината на листата, ве молиме ги споделите со нас вашето големината на прозорецот треба и како сакате да го инсталирате сенка потоа ние ќе ви испратиме цена и линк до цел.
4. Се одликува со иновативни тројно ткаат ткаенина , со висок квалитет и рака мека на допир, заштеда на енергија и намалување на бучава, но тоа не е водоотпорен.
5. Боја може да се разликува малку и ние не ги достави до PO BOX адреса.
Следново е Детална Слика За Секоја Шема
PRB 778
PRB 779
PRB 780
PRB 781
PRB 782
Прозорецот Тип и Планината Тип
Ве молиме одберете планината тип според вашата прозорец тип.
Ткаенина Ширина и Ролери Сенка (Завеса) Ширина
Кога ќе добиете пакетот за потврда на производ големина, ве молиме имајте на ткаенина ширина не е ролери завеса ширина, ткаенина е околу 3cm (1.2 инчи) помалку поради зголемената хардвер на секоја страна потрае околу 3cm простор. Ролери завеса ширина е за вкупно ролери ширина, вклучувајќи хардвер, не за ткаенина ширина.
Пратката & Политика На Враќање
Испорака
Ние ќе ја испрати на производот во рок од 5-10 дена откако вашата уплата е завршен. Ние секогаш користете ПРОЗОРЦИ/Fedex/DHL/ТНТ/Русија Експрес-SPSR.
Политика На Враќање
Ако не сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации или отворен спор. Ние можеме да работиме заедно за да ги реши сите проблеми.
Било каков проблем, jusdirectly.
Вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.

Спецификацијата

Големина:
W 51 x L 122cm, W 61 x L 122cm, W 69 x L 122cm, W 76 x L 163cm, W 76 x L 183cm, W 81 x L 122cm, W 81 x L 183cm, W 86 x L 163cm, W 86 x L 183cm, W 91 x L 183cm, W 97 x L 183cm, W 102 x L 183cm, W 107 x L 163cm, W 107 x L 183cm, W 122 x L 183cm, W 152 x L 183cm, W 183 x L 183cm, Custom Size
Бренд Име:
MOMO
Отворање и Затворање на Метод:
Горниот и Долниот Biparting Отвори
Инсталација Тип:
Built-in,Надворешните Инсталација
Техника:
Рамна Плоча
Број На Модел На:
PRB set779-781
Материјал:
Ткаенини
Тип:
Ролери Нијанси
is_customized:
Yes
Формат:
Мушка Јаже
Шема:
Хоризонталната
Лист Големина:
Широк Нож
Применливи Прозорец Тип:
Секој прозорец
Стил:
Сликарство

Со стоката дадена додека купуваат