• Новак
  • -35 %
220V Стакло Затемнување Електричен Приклучок Парфем Diffuser Ароматерапијата Печка во Прав Темјан Етерично Масло светилка Арома Режач БАЊА Оркестарот

220V Стакло Затемнување Електричен Приклучок Парфем Diffuser Ароматерапијата Печка во Прав Темјан Етерично

DEN 1444.00
DEN 2221.92

Достапност
Достапно за нарачка


КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ :
1. додадете малку масло во режач.и да се прилагоди на температурата.
2. Функција : режач можат да бидат прилагодливи
3. Истурете некои топла вода во чинија
4. Капе 5-8 drips етерично масло (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)
5. Вклучете режач
6. Контрола на dimmer да се прилагоди на температурата.
Напомена : Работен напон 220 V(Може да се користи 220~240 V)!!!!!! Ако вашата земја е напонот е 110 V.вие треба да имаат Напон конвертор!обично следниве земјата треба да се промени на напонот.( Кина, Тајван, сад, Канада, Панама, Куба, Либан, Мексико, Јапонија )
Пакетот Вклучува :
1 x Ароматерапијата Режач
1*Мулти-функција plug конвертор
Функции на различни етерични масла :
Лимон масло
Лимон масло е extracte од овошје кора низ ладно притиснете. Лимон има многу силен и моќен цитрус арома се чисти и кисело и е богат со витамини А,Б,и Ц.
Лимон масло може да се користи за ублажување на инфекции,стимулирање на лимфните жлезди, промовира тежат на косата, може да се намали gloating,намалување на varicoseveins,брчките,и ја зголемува circulations. Исто така, помага во ослободување на ревматизам,артритис,гихт,акни,мрсна коса,кожата флеки,и лош здив. Да се биде природен antibacteria,тоа е recommnded за лекување на рани,флеки,лузни,како и исцелување каснувања од инсекти.
Грејпфрут масло
Грејпфрут масло е добиено од тешки кори од овошје со користење на ладно притиснете метод. Има цитрус арома дека е сладок и свежо. Мешавини и со други цитрус масла. Grapefuit olil кога се користи, на редовна основа со здравствена исхрана и вежбање може да помогне да се намали дебелината. Кога се користи како ароматерапијата, всушност, може да се намали апетитот.
Со употреба на Грозје, овошје нафта,тоа може да се задржи на бубрезите убаво и чисто, додека зголемување circlation низ телото. Исто така на природен начин за намалување на ЛДЛ холестерол.
Кожата сака грејпфрут нафта, како и. Затоа,тоа е најчесто се користи во козметиката. Тоа може да се даде на кожата посебен сјај, suggeste да го користите ако страдаат од акни,сува кожа,мазна кожа,досадна кожата,и cellutlite. Тоа може, исто така, промовира релаксација во исцрпени или fatigued мускулите кои, инаку, би се здрвени.
Масло од бергамот
Бергамот масло има многу свежа арома на тоа, слатка, со навестување на портокал и пријатно цитрусни ноти. Тоа е исто така познато како "Бергамот Портокал." Ова масло е многу popula во ароматерапијата светот.
Бергамот масло помага кај оние кои страдаат од губење на апетитот, надуеност, болка во грлото, настинка или flue, и сипаница, антибиотици и анти-spasmodic. Тоа, исто така, помага со infecions во устата или да врие.
Ова масло е најчесто се користат за оние што имаат проблеми како што се депресија, анксиозност или стресот. Тоа може да се користи за да се смири оние кои се плашат или во хистерија, relazing умот и телото.
Cosmetically се користи во многу производи за нега на кожата да се лекува акни и да се задржи ски clr и здрави. Помага да се задржи кожата мазна, со дури и тонот на кожата,јадеж,сува,испукана,или blemished.
Маслото од јојоба
Маслото од јојоба има познат како "стабилна" нафта поради тоа што има подолг рок на траење од други слични масла. Ова масло е познато превозникот масло becauseit е fixativ и е многу стабилна.
Маслото од јојоба има покажале одлични резултати на кожата, кога се применува на стрии и брчки. Маслото од јојоба е исто така се користи за да sooth кожата со климатизација и смирувачки.
Ова масло лесно може да се reheated многу пати во текот што го прави популарен меѓу масажа терапевт, кои пракса топла камен масажа. тоа е, исто така, не-мрсна масло повторно, што го прави идеален за масажа.

Спецификацијата

Бренд Име:
ZEETOON
Тип:
парфем светилка
Материјал:
Стакло
Приклучок Тип:
Електрична енергија
Производство:
Ароматерапијата Плоча
Класификација:
Темјан База
Естетската Функција:
Assuaging и Смирувачки
Апликацијата Област:
дневна соба
Употреба:
Мирисот Отстранување/Dehumidification
Карактеристики 01:
100% нов и висок квалитет
Карактеристики 02:
Прекрасниот мирис на нафта режач со месечината и Ноќ светлина дизајн
карактеристики 03:
Совршен за домашна употреба
Апликацијата Област:
Будистички Храм, Дневна Соба,Канцеларија
одговараат за:
Роденденски подароци, Божиќ подароци, Денот на Вљубените
апликацијата сценарија:
Чај церемонија, јога, Спална соба украсни
Видови темјан:
Нафта,во прав
Пакет Листа:
1* Арома Режач

Со стоката дадена додека купуваат