• Новак
  • -0 %
Двојно двострано пердув знамиња банери со крстот база, евтини обичај, слободни дизајн бесплатен превозот, пердув знаме за продажба

Двојно двострано пердув знамиња банери со крстот база, евтини обичај, слободни дизајн бесплатен превозот, пердув

DEN 3662.00
DEN 3662.40

Достапност
Достапно за нарачка

Двојно двострано пердув знамиња банери со крстот база, евтини обичај, слободни дизајн бесплатен превозот, пердув знаме за продажба
Оваа цел е двојно двострано знаме производ
Нашата фабрика
НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА ШТО ЗНАМЕ ДИЗАЈН Е НАЈСООДВЕТЕН ЗА МЕНЕ? Ние нудиме многу различни знаме и знамето дизајни во опсег на големини, и изборот на најдобрите дизајн зависи од намената на знамето. Имаме предвидени Спецификација Лист (кои може да се симнат како PDF датотека) за опис на производот кој ви обезбеди со специфични информации кои се однесуваат на големината и тежината на нашите знамиња. Ова, исто така, информира дека на најдобар база да се користи за да се зацврсти вашиот знамиња. Ве молиме кликнете на следниов линк за да преземете копија од спецификацијата лист. НЕ САКАМ ЕДЕН ИЛИ ДВОСТРАНО ПЕЧАТЕЊЕ? Еден двострано знаме има дизајн на печатени на само една страна. Ова им овозможува на знаме да се движат послободно во правец, изработка на дизајн око-фаќање. Овој тип на печатење, исто така, ќе покаже преку, на другата страна на вашето знаме во одразува сликата. Еден двострано печатени знаме има дизајн кој карактеристики на двете страни на знамето. Тие се составени од три знамиња пораби заедно, со што целокупната знаме многу потешки и посилна (затоа што ги прави повеќе траен). КОЈА ОСНОВА Е НАЈСООДВЕТЕН ЗА МОЈОТ ЗНАМЕ? Тип на база ви се потребни за да се зацврсти вашето знаме е во зависност од земјата што сакате да го ставите на. На пример, ако на екранот на вашиот знаме на мека основа тоа е најдобро да се користи основа колец да се зацврсти вашето знаме да, а ако се поставување на знамето на тешко земјата најдобро е да се користи вода база. Ако планирате да се прикаже знаме во затворен простор, тогаш крст-база застане е најсоодветната опција. КОЛКУ ДОЛГО ЌЕ МИ ПЕРДУВ ЗНАМЕ ТРАЕ? Животот на еден пердув знаме зависи од различни фактори, како што се : временски услови, материјал кој се користи, должината на времето надвор и колку добро знаме се негува. Тоа се рече, ние не може да каже точно колку долго знаме ќе трае. Да ги разгледаме во нашата "Грижа за Вашиот Пердув Знаме" лист (испорачани со вашиот знаме) за совети за тоа како да се грижи и да го продолжат животот на вашето знаме. ОНА ШТО МАТЕРИЈАЛОТ СЕ ЗНАМИЊАТА ПРОИЗВЕДЕНИ ОД? Нашите знамиња се произведени со користење 110gsm (грама на квадратен метар ) 100% полиестер. ОНА ШТО Е ВРЕМЕТО ЗА ИСПОРАКА НА ЗНАМИЊА? Имаме за цел да ја испорача нашите знамиња во рок од 2 до 3 работни дена од денот на уметнички дела одобрување. Испорака е од прва класа потпиша за преку курир. Ние нудиме бесплатна достава на сите нарачки. ОНА ШТО Е ДОВЕДЕ ВРЕМЕ НА ПЕРДУВ ЗНАМИЊА? Ние ќе ги провери и процесира вашата нарачка, како е како што веројатно може. Уметничкото дело може да потрае и до четири дена за да бидат проверени, одобрени и да се заврши. Ако дело е подготвен да се печати (во некои случаи) ние може да се направи истиот ден на услугата за печатење, затоа испорака време може да биде во рок од четири работни дена од цел поставеност.

Спецификацијата

Големина:
S 55 x 260cm, M 60 x 310cm, L 80 x 410cm
Стил:
Летање
Бренд Име:
jidian
Употреба:
Спорт
Јарболот Материјал:
Алуминиум
Знамиња & Банери Материјал:
Полиестер
Број На Модел На:
d-f-c-012
Тип:
Печатени
Ткаенини:
Полиестер

Со стоката дадена додека купуваат