• Новак
  • -15 %
Koala Ѕид Decals Џунглата Животинско Ѕид Налепници Племенски Mural Дома Декорација за Детска Соба Расадник Playroom Позадина L317

Koala Ѕид Decals Џунглата Животинско Ѕид Налепници Племенски Mural Дома Декорација за Детска Соба Расадник

DEN 383.00
DEN 450.24

Достапност
Достапно за нарачка


W E L C O M E
Добредојдовте во мојата продавница . Ве молиме да го прочитате описот подолу внимателно, со цел да бидете сигурни дека овој производ е во право за вас. Ако имате било какви прашања за овој објект,не двоумете се да контактирате со нас.Ние сме секогаш среќни да им помогне. Уживајте во вашата шопинг.
1 сет обично вклучува :
Винил Decal+Трансфер Филм+ Инструкции На Англиски Јазик.
Големина (1 инч =2.54 см ) :
42x51cm
56x68cm

Детали : Материјал : Еко-пријателски водоотпорен винил Decals се отстрани, но не и за обновливи се Применуваат за рамни површини како што се ѕидови, стакло, метал, дрво, пластика. Умре сече, не печатени, така што тие не содржат позадина (јасно или на друг начин). Ѕидот или површина ќе се применуваат на decal да ќе биде позадината. Поради рака мерка, големината може да има 1-4 cm грешка Големини над 23" може да дојде во неколку делови за полесно примена на Сите наши производи се направени да нарачате. Ова го правиме за да се осигура дека ќе се добива сосема нов ѕид decal кои нели биле седи на полица или во опрема куќа за векови. ♥ Измената-ви-дизајн ♥
- Ние може да се направи обратна намали без дополнителни трошоци. Едноставно оставете белешка кога ќе се провери.
- Ние може да големината надолу вашиот дизајн без дополнителни трошоци. Ве молиме оставете белешка кога ќе се провери.
Како да се употреба (Тоа не е кора и се држи decals. Што треба да се користи за пренос на хартија за да се држи. Пренос на хартија е еднократно и е заедно со ѕидот цитат decal во пакет. Ве молиме направете го тоа на следниве инструкции ) :
Стави на трансфер филм на врвот на ѕидот налепница, тогаш гребење на површината на моделот со картичка повторно и повторно; го Сече на мали парчиња, ако е потребно. Отсечени екстра делови; Кора исклучување на преносот филм нежно од лист хартија, да го залепите на ѕидот, и гребење на површината на моделот повторно; Кора исклучување на преносот филм нежно од ѕидот налепница.
N OTE : Во случај на воздушен меур се случува, ѕиркаат со игла; За големи големина ѕид налепница, 2 или повеќе лица се должни да се држиме совршено; Бидете сигурни дека за да се применуваат на налепница со мазна површина, НЕ текстура еден. Тоа НЕ е препорачливо да се држиме за позадината.
ЗАБЕЛЕШКА : ако користите топол воздух удар на налепница, одново и одново со фен кога ќе се земе подалеку од ѕидот , таму ќе биде без оштетување на ѕидовите
Превозот и Испорака Време Ние брод на светот. Објект за Обработка на Време : Претежно, предмети може да се испраќаат надвор во рок од 2 до 7 работни дена. Транзит време и за време на Испорака се разликуваат во зависност од тоа каде ќе се наоѓа и каде се вашите пакет доаѓа од, како и превозот метод. Исто така, испораката може да биде одложен за одмор или природни несреќи. Предмети се испраќаат од Кина, од Воздухопловната, нормално, да стигнете до повеќето земји во рок од 15 до 30 дена. И предмети стигнат до земји како САД, Австралија во рок од 7 до 25 работни дена.
Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас. Срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации доколку не сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ви благодарам многу! Ве молиме дозволете ни да знаеме пред да замине никакви негативни повратни информации. Искрено се надевам купувачи може да ни даде можност да ги разреши евентуалните проблеми и ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволат вашите потреби. Ние сме искрени продавачот. Вашиот поглед за нас ќе бидат високо ценети. И ние ќе остави позитивни повратни информации за сите купувачи.

Спецификацијата

боја:
Црна, Бела, 04 Жолта, 06 Портокалова, Црвена, 10 Руменило, 19 Зелена, 24 Браун, 27 Сива, 30 Виолетова, 16 Цар Сина, 12 Светло Сина, 13 Медиум Сина, 28 Темно Сива, 26 Државата Сива, 29 Hydrangea Виолетова, 21 Теал, 31 Виолетова, 35 Меки Розова, 36 Fuchsia
Големина:
56x68cm, 42x51cm
Класификација:
За Кабинетот Шпорет,За Ѕид,Се Префрлат Панел Налепници,За Фрижидер,Мебел Налепници,Кат Налепници,За Чад Издувни Гасови,За Плочка,Прозорец Налепници
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Број На Модел На:
L317
Стил:
Европа
Censor Кодот:
L317
Спецификација:
Single-piece Package
Бренд Име:
FARLEOPARD
Сценарија:
Ѕид
Материјал:
ПВЦ
Тема:
Животните

Со стоката дадена додека купуваат