• Новак
  • -5 %
STARAUDIO Про 4 Канал Напојува преку USB Bluetooth Миксер со 2CH UHF Безжична IR Рачен Микрофон За Караоке Систем SMX-4000B

STARAUDIO Про 4 Канал Напојува преку USB Bluetooth Миксер со 2CH UHF Безжична IR Рачен Микрофон За Караоке

DEN 13360.00
DEN 14063.04

Достапност
Достапно за нарачка

STARAUDIO STARAUDIO Професионални 4 Канал 2000 W DJ Фаза Засилувач Напојува Мешање Конзола Миксер со " 2 CH UHF Безжична IR Рачен Микрофон Систем за Караоке Систем Миксер : SMX-4000 B Спецификации : Канал МИКРОФОН/ЛИНИЈА : 4 CH Врв Моќност : 2000 W Вкупно Хармонично Нарушување ≤0.05% Зачестеност Одговор 20 Hz18 KHz Max Излези 4 V Макс S/N Сооднос ≥90d B Текст Чувствителност Микрофон-50d B Линија-40d B Текст EQ ЗДРАВО±15d B/12 KHz СРЕДИНАТА±15d B/2.5 KHz НИСКА±15d B/80 Hz PHONTOM МОЌ +48 V 110 V/230 V switchable Shiping Тежина : 13.5 lbs Кутија Големина : 15" X 14" X 7.5" Главни Карактеристики : Една Група ПОМОШЕН на производството и Една Група врати Висока прецизност 45mm долг живот faders Со 16 DSP Дигитални ефекти, Снимање и приклучок за слушалки слушаат излез Со MP3 плеер Двојна 5 бенд EQ Пакетот Вклучува : (1) 4 CH електричен Миксер (1) УПАТСТВОТО за КОРИСНИКОТ (1) Кабелот за Напојување Микрофон : SMU-0210 A Карактеристики :
STARAUDIO SMU-0210 UHF безжичен микрофон систем обезбедува супериорен квалитет на звукот и професионални карактеристики. Таа е наменета за широк спектар на професионални апликација со 2 канали. за лесно да ги користите со повеќе системи, без збунувачки фреквенција групи. Тоа може да биде ставен крај јазик без повратни информации или нарушување. Тоа е совршен за професионална употреба во било DJ Клубови или Црква настани.Дигитален аудио autolocking технологија, ефикасно блокирање на бучава во употреба на животната средина.Со користење на најнова инфраред автоматско фреквенција(АКТ) и automatic фреквенција избор(AFS)технологија, конфигурација и функционирање е едноставно.
Спецификација :
Фреквентен опсег : 500.00-865.00 MHz
Аудио Динамички опсег : >105d B
Излезниот приклучок : XLR рамнотежа, 1/4" дебаланс приклучок
излезен напон : 1/4" 0-500m V
XLR : 0-500m V
Покрие опсегот : 80 M
Зачестеност одговор : 40 Hz-18 KH
Примачот :
Номинална моќност : 4 W
S/N. : >103d B
огледало фреквенција отфрлање : >110d B
RF чувствителност : -105d B
Канали : dual канали
Моќност : AA1.5*2
Индивидуална контрола на јачина на звук на секој канал
На животниот Век на батеријата : 12 Часа ( АА батерии )
Пакетот Вклучува :
(1) Dual channel UHF приемник
(2) рачен микрофони
(1) 1/4" аудио кабел
(1) AC-DC адаптер (110 V-240 V универзална) Повратна информација : ☆секогаш работиме за подобрување на квалитетот на нашите услуги, ние се надеваме да ја добиете вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди DSRs за возврат, така што можеме да го направиме подобро за вас во иднина! ☆Ако имате било каков проблем или незадоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ние ќе се потрудиме да ги задоволи вас. Your100% задоволство е наша моќ, за да се унапреди! Контакт со Нас на : имаме 100% задоволителна гаранција, Ако не сте задоволни со вашиот купите за било која причина, ве Молиме, контактирајте не и ние ќе ви помогне да го решите вашиот проблем. И нормално пораки ќе бидат одговор во рок од 1 работен ден. ☆ За сите Бразил купувачот ве молиме наведете го Даночниот регистрација број . ☆ За сите руски купувачот ве молиме да се обезбеди Контакт лични целосно име и целосно превозот адреса.

Спецификацијата

Пакет:
Yes
Максимална Моќност По Канал:
Над 200W
Бренд Име:
STARAUDIO
Број На Модел На:
SMX-4000B
Канали:
2 (2.0)
Карактеристики:
Вграден Ефекти,MP3/CD Плеер Компатибилни,Фантомски
Одговара За:
Пред Куќа (FOH), Монитор, Фаза/Звук во Живо
конектор:
Една Група ПОМОШЕН на производството и Една Група врати

Со стоката дадена додека купуваат