• Новак
16.8 V 40A Полначот 14.8 V Li-ion Батерија Smart Полначот кој се Користи за 4S 14.8 V Литиум Батерија Влез 220 V Алуминиум случај

16.8 V 40A Полначот 14.8 V Li-ion Батерија Smart Полначот кој се Користи за 4S 14.8 V Литиум Батерија Влез

DEN 7920.00

Достапност
Достапно за нарачка


Нема.
спецификации
Константен напон
Постојан струја
Транзиција/
Cut-off
Тежина
големина
Lead-acid
Li-Mn
Li fepo 4
Max (A)
Lead-acid
Li
(kg)
(mm )
1
12 V
14.7 V
16.8 V
14.6 V
40
8.0
4.0
3.5
230*135*70mm
2
24 V
29.4 V
29.4 V
29.2 V
25
5.0
2.5
3
36 V
44.1 V
42.0 V
43.8 V
18
3.6
1.8
4
48 V
58.8 V
54.6 V
58.4 V
15
3.0
1.5
5
60 V
73.5 V
75.6 V
73.0 V
12
2.4
1.2
6
72 V
88.2 V
84.0 V
87.6 V
10
1.0
0.5
Карактеристики
1
Целосна автоматска транзиција од КЗ, CV и Плови/cut-off
2
Прецизна граница на напон и струја, гарантира целосно наполнета и да се избегне над задолжен
3
Заштита : во текот на струја, во текот на напон, краток спој и обратна поларитетот
4
Висока Ефикасност : 95%~98%, ПРЕСТАПНА : 0.96, еко-пријателски
5
Две LED индикатори, Алуминиум, елегантен и сигурен
6
CE & ROHS Уверение, Сигурност и Висок Квалитет
Answer : ___________________________ Note : Намалување на-оф точка за Li батеријата е 5% од КЗ, и тоа може да се постави помеѓу 5% -10%.

Спецификацијата

Чашката Стандард:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Употреба:
Стандардна Батерија
Пакет:
Yes
Батеријата Број:
1
Тип:
Електричен
Бренд Име:
WATE
Интелигентни Полнење:
Yes
Број На Модел На:
DL-16840
екран:
No
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Li - батерија
Големина:
230*135*70mm
Нето тежина:
3.5 КГ
Влезен Напон:
220VAC-240VAC
Wattage Шема:
900w
Температурата:
-20 °C до +50°C
Заштита:
SCP,OVP,OCP,ЕДНОКРАТНИ ЛОЗИНКИ
Сертификат:
CE,RoHS
боја:
Сребро.

Со стоката дадена додека купуваат