• Новак
  • -42 %
2017 Нови Пристигнување Круг Длабока Чинија Керамички Тави за Печење За Сирење, Ориз Користат За Микробранова Печка Не-стап за Печење Кујна Премногу

2017 Нови Пристигнување Круг Длабока Чинија Керамички Тави за Печење За Сирење, Ориз Користат За Микробранова

DEN 1851.00
DEN 3192.00

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : растителна боја материјал + висок квалитет глина Занает : underglaze боја + рака насликани се Применуваат за Печка / микробранова печка / дезинфекција на кабинетот / машина за миење садови е Применливо да печен ориз / кашкавал / тестенини / салати / овошје и така натаму 1 : Задебелена внатрешниот ѕид трајни Топлина рамномерно, носат висока температура 2 : Безбедно стаклен не-токсични послободно,Стаклен мазна лесно да се исчисти, не исчезнат 3 : Секој производ е рака подготвени, моделот е јасно,Секој производ е единствен 4 : Керамички производи постојат мали конкавна дупка,Црни дамки се нормална,не влијае на нормалната 5 : На дното не е стаклен, не се лизга Растенијата боја материјал Екстракција на високи концентрации на багрила во растенијата,Не-токсични оштетувања На малиот храна ниво на безбедност стандард,Висока температура отпуштање,Не-токсични и олово-слободен кадмиум Секој производ по две високи-температура отпуштање(850 ° C и 1280 ° C) Здрава керамички / површина е цврсти и густи

Спецификацијата

Dinnerware Тип:
Јадења & Плочи
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,CE / ЕУ,ФДУ,LFGB,SGS
Плоча Тип:
ориз јадење
Техника:
Под стаклен
Обликот:
Круг
Керамички Тип:
порцелански
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Шаблон Тип:
Растенијата
Количина:
1
Број На Модел На:
CTX-00147
Материјал:
Керамички
Материјал:
растителната боја материјал и висок квалитет на глина
Занает:
underglaze боја и рачно насликани
Се применува за:
Фурна,микробранова печка,дезинфекција кабинет,машина за миење садови

Со стоката дадена додека купуваат