• Новак
  • -30 %
STEYR 4 HDMI Порти Splitter 1x4,HDMI Splitter 1 на Текст 4 Излез за Full HD Поддршка за 1080P&3D HDMI 1.3 Divisor со HDCP

STEYR 4 HDMI Порти Splitter 1x4,HDMI Splitter 1 на Текст 4 Излез за Full HD Поддршка за 1080P&3D HDMI 1.3 Divisor

DEN 912.00
DEN 1303.20

Достапност
Достапно за нарачка

STEYR 4 Портен HDMI Splitter 1x4 HDMI Splitter 1920x1080 на 60 Hz, Splitter 1 : 4 од HDMI 1.3 Divisor поддршка за 1080p,3 D со HDCP
STEYR 4 Портен HDMI Splitter 1x4 HDMI Splitter 1920x1080 на 60 Hz, Splitter 1 : 4 од HDMI 1.3 Divisor поддршка за 1080p,3 D со HDCP
Настава :
1x4 HDMI splitter дистрибуира 1 HDMI извор на 4 HDMI прикажува истовремено.
Тој нуди HD видео решение за супер пазар , трговски центар , HDTV, STB, DVD, лцд проектор фабрика, бучава, податоци за контрола на центар , информации, дистрибуција, конференциска сала презентација, образование и обука, корпорација шоу соба & домашно кино и сл.
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1) HDMI ТМ (1.3 б со 3 D & 1080p)
2)Дистрибуира 1 HDMI извор на 4 HDMI Прикажува истовремено.
3)ги Поддржува сите задолжителни и повеќе изборни наставни 3 D формати
4)ги Поддржува Висока Дефиниција Резолуции : 3 D [email protected] Hz,1080p @ 60 HZ, 720p/1080i @ 120 Hz
5) Компатибилен blue-ray,PS3 медиа формат,целосна поддршка за 3 D дисплеј
6) EIDI Времетраење : 4 секунди
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Име на производ
HDMI Splitter 1x4
Сигнал Влезови/ Излез
1 влез 4 излези
Домување Материјал И Боја
Метал случај & црна
HDMI Конектор
Тип На 19 pin женски
HDMI Верзија
HDMI 1.3 б +HDCP1.2 (компатибилен HDCP1.1/1.0)
Поддршка видео формат
DTV/HDTV : 480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080p/3 D видео
Подршка на аудио формат
DTS-HD Master Аудио、Dolby true-HD итн.
Видео поддршка боја формат
Xv-YCC/длабоко боја 36bit
Макс baud rate
6.75 Gps
Оперативен Фреквенција
До 225 MHz
Max.кабел за продолжување
На 10 метри од 28 AWGHDMI кабел;15 метри од 26 AWGHDMI кабел
Потрошувачка на енергија
10 w(Максимум)
Влез/излез DDC Сигнал
5 volts p-p (TTL)
Влез/Излез ТМД Сигнал
0.5~1.5 Volts p-p
Макс работат на струјата
1.4 На
Адаптер формат на Текст..
AC(5 OHZ,60 HZ) 100 V-240 V; Излез : DC5 V
Температурата на работа опсег
(- 15 + 55 целзиусови степени степен)
Оперативен Влажност опсег
5 до 90% RH (Без Кондензација)
Големина
95x61x21mm
ССЗ.
117g
Пакување Листа :
1.Главната Адаптер - HDMI Splitter 1x4
2.DC5 V Напојување
3.Упатство

Спецификацијата

Должина:
UK Plug, US Plug, EU Plug, AU Plug
Примена:
Телевизија,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,Проектирање,Следење на
Пакување:
картонска кутија
Конектор Б:
HDMI
Пол:
Женски-Женски
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
STEYR
Пакет:
Yes
Конектор A:
HDMI
Функција:
Никој
Број На Модел На:
hdmi splitter 1x4
Тип:
HDMI Кабли
Надворешниот Дијаметар:
HDMI Splitter 1x4
Надворешниот Дијаметар:
95x61x21mm
Име на производ:
hdmi splitter 1x4
врска:
1 DVD Плеер излези 4 истиот монитори
Резолуција:
Тоа Не се префрлате помеѓу влезови

Со стоката дадена додека купуваат