• Новак
  • -30 %
16cm Тајландски Авиокомпанија A380 Авион Модел легура модел авијација модел Авион Тајланд дишните патишта A380 Авион Модел Стојат Занает 1:400

16cm Тајландски Авиокомпанија A380 Авион Модел легура модел авијација модел Авион Тајланд дишните патишта A380

DEN 476.00
DEN 679.20

Достапност
Достапно за нарачка

Thai Airways, Меѓународни Јавно претпријатие Ограничен , тргување како ТАЈЛАНДСКИ (SET : ТАЈЛАНДСКИ, Тајландски : บริษัท การบินไทย จำกัด (มหาชน) ) е знамето превозникот авиокомпанија на Тајланд. Формиран е во 1988 година, авиокомпанијата својата корпоративното седиште во Vibhavadi Rangsit Патот, Chatuchak Округ, Бангкок,и главно се работи надвор од Suvarnabhumi Аеродром. ТАЈЛАНДСКИ е основачки член на Star Alliance. Авиокомпанијата е најголемиот акционер на ниски трошоци превозникот Nok Air со 39 проценти од акциите,и тоа започна регионалната превозникот под името Тајландски Насмевка во средината на 2012 користење на нови Airbus A320 авиони. ве молиме љубезно ве молиме да знаат дека за различни фабрика за производство на многу , ќе има 2 вида на база на јасни и бела еден . база, ќе биде испратен од radom од фабриката . ви благодариме !!!

Спецификацијата

Карактеристики:
Diecast
Бренд Име:
Prenoy
Бар-кодот:
No
Брод/Поморски Брод:
Други
Предупредување:
Авион Модел Авион Авионот модел
3C:
Тип
Скала:
1
сертификација:
3C
Материјал:
Метал
Тип Број:
Тајланд Тајландски Авиокомпанија A380
Возраст Опсег:
> 3 години
Број На Модел На:
Тајландски airbus A380 модел
Тип:
Авион

Со стоката дадена додека купуваат