• Новак
  • -21 %
Принцезата Девојки Фустан За Свадбата Цвет Девојка Фустани Gown Роденден Тимови Бебе Деца Облека Церемонии Фустан

Принцезата Девојки Фустан За Свадбата Цвет Девојка Фустани Gown Роденден Тимови Бебе Деца Облека Церемонии

DEN 808.00
DEN 1022.40

Достапност
Достапно за нарачка


Информации за производот Име на Производ : Принцезата Девојки Фустан За Свадбата Цвет Девојка Фустани Gown Роденден Тимови Материјал : памук + полиестер Сезона : Лето/Есен/Пролет Дизајн Функција : Бебе Деца Облека Церемонии Фустан во Боја : Црвена Розова Шампањ Големина : 100(3 години)-110(4 години)-120(5 години)-130(6 години)-140(7-8 години)-150(9-10 години) Дебелина Тенка Умерена Дебелина, се Згусне Еластична Не Водат Мала Умерена Еластична Мека Индекс Тешко Умерена Мека Многу Мека вода се мијат сува чиста не избелени ладно пеглање висат сува
Производи 2018 девојка се облекуваат
Боја
Исто така, може да постои боја разликата се должи на фотографирањето услови
големина
Мерење на различни е дозволено од 1-2 см се должи на рака мерка
S ize табелата
големина
Градите(cm)
Должина(cm) Предлагаат години 100 60 56 3 години 110 63 60 4 години 120 66 65 5 години 130 69 70 6 години 140 72 75 7-8 години 150 75 80 9-10 години
Информации за производот Име на Производ : Принцезата Девојки Фустан За Свадбата Цвет Девојка Фустани Gown Роденден Тимови Материјал : памук + полиестер Сезона : Лето/Есен/Пролет Дизајн Функција : Бебе Деца Облека Церемонии Фустан во Боја : црвено вино,портокал розова.бела. шампањ Големина : 110(3-4 години)-120(5 години)-130(6 години)-140(7-8 години)-150(9-10 години) Дебелина Тенка Умерена Дебелина, се Згусне Еластична Не Водат Мала Умерена Еластична Мека Индекс Тешко Умерена Мека Многу Мека вода се мијат сува чиста не избелени ладно пеглање висат сува
Производи 2018 Девојка Се Облекуваат
Боја
Исто така, може да постои боја разликата се должи на фотографирањето услови
големина
Мерење на различни е дозволено од 1-2 см се должи на рака мерка
S ize табелата
големина
Градите(cm)
Должина(cm) Предлагаат години 110 62 55 3-4 години, 120 64 58 5 години 130 67 66 6 години 140 69 70 7-8 години 150 75 78 9-10 години
rls Деца Цвет Туту Слоевит Принцеза Лак Деца повик Облека

Спецификацијата

Дете НИ Големина:
3T, 4T, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Јака:
О Деколте
Вграден Градник:
No
Бренд Име:
KEAIYOUHUO
Силуета:
Бал
Sleeve Стил:
Редовни
Декорација:
Цвеќиња
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Материјал:
Полиестер,Памук
Фустани Должина:
Колено-Должина
Број На Модел На:
фустан за девојки
Шаблон Тип:
Флорални
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Стил:
Повик
Пол:
Девојки
Одделот За Името:
Деца
Големина:
100-110-120-130-140-150
is_customized:
Yes
Ткаенина Тип:
Worsted
Јака:
Редовни
Вистински Примерок:
Yes
Вграден Градник:
NO

Со стоката дадена додека купуваат