• Новак
  • -12 %
Нови 2018 Девојки Фустан корејски Деца Колеџ Правец на Вертикална Лента Долг Ракав се Облекуваат Децата Облека 3-7 Година Q257

Нови 2018 Девојки Фустан корејски Деца Колеџ Правец на Вертикална Лента Долг Ракав се Облекуваат Децата Облека

DEN 547.00
DEN 622.08

Достапност
Достапно за нарачка


Можеби како овие :
Големина информации Делта ЗА ГОЛЕМИНА
Големина
должина
Биста *2
Sleeve
Предложи висина
7 код/3 T
48
28
32
90-100
9 код/4 T
50.5
29.5
34
100-110
11 код/5 T
53
31
36
110-120
13 код/6 T
55.5
32.5
38
120-130
15 код/7 T
58
34
40
130-140
Забелешки Делта МОРА да се ПРОЧИТА
1. Бидејќи на различни мерни методи, мерења им овозможува на 2-3cm Ова не е квалитет на проблемот ;
2. Боја на облека може да биде различен од оригиналниот основните бои, бидејќи на светлината

Спецификацијата

Дете НИ Големина:
4T, 5T, 6T, 7T, 3T
Бренд Име:
JUXUAN
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Материјал:
Памук,Полиестер
Стил:
Симпатична
Декорација:
Appliques
Силуета:
А-Линија
Шаблон Тип:
Цврста
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Јака:
Петар пан Јака
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Број На Модел На:
537491603886
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Стил:
Корејската
Место на Потекло:
жеџијанг
Соодветна возраст:
Мали деца (2-7 години)
Погоден Сезона:
Пролет, Есен
ткаенина име:
Памук
Боја:
Wathet

Со стоката дадена додека купуваат