• Новак
  • -21 %
2018 Нови Лето Заостанува Домот Церемонија Свадба Цвет Партија Девојка Фустани Деца Бебе Деца Роденден Заедница Формално Фустани

2018 Нови Лето Заостанува Домот Церемонија Свадба Цвет Партија Девојка Фустани Деца Бебе Деца Роденден Заедница

DEN 1021.00
DEN 1293.12

Достапност
Достапно за нарачка


Информации за производот Име на Производ : Чипка Цвет Бебе Дете Церемонија Бел Цвет Девојка Фустани за Свадби Партија Роденден Фустани Материјал : памук + полиестер Сезона : Летни Есен Дизајн Функција : Роденден Фустани За Девојки 3-10 Years S Боја : бела,розова.виолетова Големина : 110(3-4 години)-120(5 години)-130(6 години)-140(7-8 години)-150(9-10 години) Дебелина Тенка Умерена Дебелина, се Згусне Еластична Не Водат Мала Умерена Еластична Мека Индекс Тешко Умерена Мека Многу Мека вода се мијат сува чиста не избелени ладно пеглање висат сува
Производи 2017 Девојки фустан
Боја
Исто така, може да постои боја разликата се должи на фотографирањето услови
големина
Мерење на различни е дозволено од 1-2 см се должи на рака мерка
S ize табелата
големина
Градите(cm)
Должина(cm) Укажуваат на тоа год 110 61 56 5 T 120 64 61 6 T 130 67 66 7 T 140 70 71 8 T 150 73 76 9-10 Т

Спецификацијата

Дете НИ Големина:
8T, 9T, 10T, 5T, 6T, 7T
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Декорација:
Цвеќиња
Јака:
V Деколте
Силуета:
Бал
Стил:
Симпатична
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Полиестер,Voile,Памук,Mesh,Сатен
Вграден Градник:
No
Бренд Име:
HUNTWESTER
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Шаблон Тип:
Флорални
Број На Модел На:
фустан девојки

Со стоката дадена додека купуваат