• Новак
  • -0 %
FPV Систем Boscam 5.8 Ghz 600mW 48CH Предавателот TS832 &Приемник RC832 Плус FPV Систем За QAV210 QAV250 Летало Quadcopter Walkera

FPV Систем Boscam 5.8 Ghz 600mW 48CH Предавателот TS832 &Приемник RC832 Плус FPV Систем За QAV210 QAV250 Летало

DEN 1195.00
DEN 1195.20

Достапност
Достапно за нарачка

8 G 5 DB антена
3 x кабел
Можете да одберете да ги додадете gopro av кабелот ,xiao yi av кабел или sjcam sj4000 av кабел,така што можете да го користите вашиот камера.Ви благодариме за разбирањето!
Добредојдовте на нашата продавница, UUUSTORE трговија на Големо РК Хоби Продавница.Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. (ако сакате да ја декларираат стоката како друг објект името, или да се определи некоја вредност за обичај, ве молиме да не информирате кога правење на нарачката)
1. Сите добра се проверени, пред пратката, па ако не сте задоволни со купите, можете да разменувате предмети во една недела и ќе мора да контактирате со нас во рок од 24 часа од приемот на вашето купување
2.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.8 Ghz
Моќност : 7. Покрај купувачот треба да бидат одговорни за било каква такса и/или должност обвинет од страна на својата земја.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации.FPV Систем Boscam 5. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping. Ако сакате други услови за плаќање ве молиме дозволете ни да konw пред и кога ќе ги нарачате.Купувачот се одговорни за било каква осигурување ,проблеми и оштетувања кои се предизвикани од превозот услуга за таквите несреќи, одложувања или други прашања.
Како да се користи?
Ако ви треба камера,ве молиме додадете овој
Батеријата
3 S 11. Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена. И стоки ќе бидат Означени како "подарок", или "пример" за вашиот лесно царинење и помалку трошоци.8 g примачите.1 V
Следи
Пакет Се Вклучени :
1 x TS382 предавателот
1 x RC832 плус приемник
2 x 5.Се надевам дека имаат добра соработка со вас за долго време. e sur Мак e дека сте завршиле сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации.
Компатибилен со A,B,E и F фреквенција
Супер мала струја 200m A за 600m W безжичен предавател моќ. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 3 работни дена по уплатата е потврдено.
Ние сме чесни продавачот на Aliexpress.
Царинската Декларација : Ние ќе го прогласи 10% Вредност и да ги испратите како подарок за даночно избегнување.8 Ghz 600m W 48 CH Предавателот TS832 &Приемник RC832 Плус FPV Систем За QAV210 QAV250 Летало Quadcopter Walkera
N ew верзија надградба на 48 канали
TS832 Спецификација :
Точка Име : TS832 предавателот
Фреквенција : 5.5 М
Тежина : околу 22g
Димензија : 54x 32x 10мм(со исклучок на антената)
Конектор : предавателот модул страна RP-SMA џек, антена RP-SMA приклучок
RC832 Плус Спецификација :
Точка Име : RC832 плус приемник
Моќност : 12 V
Работат на струјата : max 200m A
Антена Отпорност : 50Ω
Антена Стекнат : 2db
Видео Отпорност : 75Ω
Видео Формат : NTSC/PAL авто
Димензија : 80x 65 x15mm
Тежина : околу 85g
Конектор : приемникот модул страна RP-SMA џек, антена RP-SMA приклучок
Карактеристики :
48 канали избор за да се добие најдобар пренесување на квалитет.
32 CH компатибилен за сите FPV 5. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму. Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци. Сите наши предмети доаѓаат од Кина со висок квалитет. За било какви предмети,ве молиме испратете со ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назад.

Спецификацијата

боја:
Оригиналниот кабел
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
РК Делови и Accs:
Предаватели
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Метал
Бренд Име:
uuustore

Со стоката дадена додека купуваат