• Новак
Racerstar 2445 Моторни Бесмислено Brushless Водоотпорен 5400/3600/3000KV 1/16 1/18 РК Автомобил Дел

Racerstar 2445 Моторни Бесмислено Brushless Водоотпорен 5400/3600/3000KV 1/16 1/18 РК Автомобил Дел

DEN 652.32

Достапност
Достапно за нарачка


Опис : Бренд : Racerstar Точка име : Brushless 5400/3600/3000 KV Моторни KV : 5400/3600/3000 KV се Спротивстави на : 0.0042/0.0065/0.0117 Ω Max Напон : IO : 3.0/2.4/1.8 Макс Засилувачи : 59/38/32 A Надворешниот Дијаметар/Должина : 24mm /45mm Дијаметар на Окно : 2.3 mm Должина на се прошири окно : 12mm Столбови : 4 Тежина : 72g Примена : 1 : 18 1 : 16 On/Off-road/ Камион /Чудовиште Функција : 4 Пол 12 Слот Hi-вртежен момент Моторот Дизајн ЦПУ Машински 6061 T6 Палка Алуминиум Heatsink Може да Висока Чистота Бакар Windings Максимизира Ефикасноста Високи ВРТЕЖИ во минута ABEC5 Преголеми Лежишта Универзална одговара,одговара на сите 1/8 brushless автомобили-мулти-монтажа на систем за M3 завртки Прецизност избалансирани роторот,мазност за најдобри сигурност и максимални ВРТЕЖИ во минута Stator - Супер Тенок (0.35 mm) Laminations Отстранлив/Заменливи Роторот Прецизност Конструиран за Максимална Енергетска Конверзија Пакет се Вклучени : 1x Мотор

Спецификацијата

боја:
3000KV, 3600KV, 5400KV
Бренд Име:
Topacc
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Автомобили
Број На Модел На:
Racerstar 2445
Технички параметри:
Вредност 10
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Моторни
Алатка Материјали:
Моторни

Со стоката дадена додека купуваат