• Новак
DIY Multicopter 2.4 GHz, 4-Aixs РК Авион APM2.8 M7N GPS 630MM Карбонски Влакна Рамка W/ Моторот ESC Реквизити Резервни Делови

DIY Multicopter 2.4 GHz, 4-Aixs РК Авион APM2.8 M7N GPS 630MM Карбонски Влакна Рамка W/ Моторот ESC Реквизити

DEN 11095.20

Достапност
Достапно за нарачка


Детали
DIY Quadcopter 2.4 GHz, 4-Aixs РК Летало ARF APM2.8 M7 N GPS 630 MM Карбонски Влакна Рамка W/ Моторот ESC Реквизити
Spacifications :
Wheelbase : 630mm
Големина(L*W*H) : 510*510*255mm
Напојување : 700 KV Brushless Мотор 3508 / 30 A ESC Не БЕК
Пропелери : 1555 Карбонски Влакна Пропелери
Контрола на летање/GPS : APM 2.8 / M7 N GPS
Функции :
1. Авионот во воздухот има подем, пад, лебдиш, напред, назад, сврти лево, свртете десно, лево лета, лета право, само-стабилност, поставете високи, копче за да се вратите, обезглавени режим, фиксна точка, клучен слетување , Односот контрола Acro почетниците со претпазливост), автоматски режим (АВТО), околу кругот, насоки, го следат моделот со отворен код контрола на летање на летање стабилност, може да бидат подготвени.
2. Авион тело чист јаглерод покрие целокупната употреба на CNC прецизност обработка.
3.APM2.8 со M7 NGPS, барај ѕвезда брзина, ладно започнете со брзина од 6 M, 6 H двапати побрзо. Прецизноста на позиционирањето од 2.5 М, изградена-во висока прецизност електронски компас, 56-канал У-blox 7 моторот. В / А, Bei Dou б1, може да биде двоен режим во исто време.
4. Едноставна операција Со manual (рачно), додека вие не сте првиот контакт, целосно независно.
5. При користење на полначот, ве молиме да не ја полните 3 S и 4 S батерии во исто време.
6. АКО не се разбере на контрола на летање и далечинска контрола, ве молиме да не ги менувате било параметри и жици.
Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Кога ќе полнење ,ве молиме не поврзете го полначот со 3 S и 4 S батеријата во исто време ,
2. Ве молиме не се менуваат параметар и жици случајно , за било какви прашања ,ве молиме контактирајте со нас , ви благодариме .
Софтвер :
Софтвер:Мисија Во Излет
Официјален веб-сајт адреса : http : //ardupilot.org/planner/index.html
APM е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности. Играчот мора да имаат способност на основно разбирање на монолитен интегриран коло, в-јазик, познавање на електрични,механички, и исто така треба одреден степен на ментална способност, financialand материјалните ресурси, енергија, поддршка.Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план.
Пакетот Вклучува :
Рамка за полнење *1
700 KV Brushless Мотор *4
30 A Brushless ESC *4
1555 Propellers *2 пара
Контрола на летање GPS Поставите *1
Додатоци за полнење *1

Спецификацијата

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
KF23340-ЈАС
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Со стоката дадена додека купуваат