• Новак
  • -14 %
JMT Крастава жаба 88 Затворен Brushless Мини 90mm Рамка за Полнење Бонбони Боја на Рамки за РК FPV Трки Летало Quadcopter F21661

JMT Крастава жаба 88 Затворен Brushless Мини 90mm Рамка за Полнење Бонбони Боја на Рамки за РК FPV Трки Летало

DEN 569.00
DEN 661.92

Достапност
Достапно за нарачка


JMT Крастава жаба 88 Затворен Brushless Мини 90mm Рамка за РК FPV Трки Летало F21661/5 Бонбони Боја на Рамки
Крастава жаба 88 рамка за мал затворен трки летало, со користење на тековната популарната отворен канал дизајн, пропелер guard направени од PG50 алуминиум материјал, камера за заштита на база на користење на 3 D печатење на материјали.
Мала тежина, добра цврстина и добра резонанца, Погодна за внатрешна лет.
Бидејќи на 3 D печатење, површината може да биде малку груб, препорачливо е дека купувачите можат да мелење себе за да се постигне подобар ефект.
Ако е потребно, ние може да ви понуди 3 D печатење на документи.
Тоа е силно се препорачува за користење на лет контролер на 20mm * 20mm / 16mm * 16mm / 15mm * 15mm.
Моторот се препорачува да се користи 1102, 1103 со 1.9 инчен 3-нож, може да се постигне многу добра ефикасност,
Како што се користење на 1104 KV 7500 мотори со 2-инчен четири-сечилото или пет-ножот, и 10 A 4in1 ESC.
Пропелер максимална поддршка 2 инчен 50mm 4-сечилото или 5-ножот.
Батеријата се препорачува да се користи 2 S 450mah или 550mah 50 C.
Почитувани Клиенти ,
Ви благодариме за изборот на нашите производи ,ако сте платиле предмети пониски 5може да h aven не следење на информации на интернет кога предмети лево Кина .
За Taxs проблеми , тоа е граѓаните обврска , ако имате било какво барање на цената на декларацијата за вашата земја царината , ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас однапред , Ние би сакале да ви помогне и да дискутираат за најдобро решение за вас .
Да драги руски клиенти , Поради SPSR проблеми ,дека бродот метод не може да брод на било со батерија парцела , Сметаат за таа причина , Ние ви препорачуваме да изберете RETS-експрес, или ние промена на овој брод метод за вас, ве молиме контактирајте со нас однапред, ако имате било какви барања ,ви Благодарам.

Спецификацијата

Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Бренд Име:
jmt
Број На Модел На:
рамка за полнење
Големина:
As pictures show
Алатка Материјали:
Кит класа
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Технички параметри:
Вредност 2
РК Делови и Accs:
Пропелери
Материјал:
Метал
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
боја:
Злато/Црвена/Зелена/Виолетово/Сино
SKU:
F21661-F21665
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
рамка за полнење

Со стоката дадена додека купуваат