• Новак
  • -15 %
DXF 7.4 V 6000mAh 50C 2S Одделение А Li-поли Lipo Батеријата тежок Случај со TRX Приклучок За РК Модел на Автомобил Брод Камион Кабриолет

DXF 7.4 V 6000mAh 50C 2S Одделение А Li-поли Lipo Батеријата тежок Случај со TRX Приклучок За РК Модел на Автомобил

DEN 1628.00
DEN 1915.20

Достапност
Достапно за нарачка

DXF 7.4 V 6000m Ah 50 C 2 S Одделение А Li-поли Lipo Батеријата тежок Случај со TRX Приклучок За РК Модел на Автомобил Брод Камион Кабриолет
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди.DXF користите само Одделение клетката. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Опис
Бренд : DXF Батеријата
Капацитет : 6000m Ah
Континуирано празнење стапка : 50 C
Пукна го Оценувате : 100 C
Напон по келија : 3.7 V
Максимален напон по келија : 4.2 V
Напон на пакет 7.4 V
Максимален напон по пакет : 7.4 V
Клетки : 2 S
Приклучок : Plug TRX
Големина : 138*47*25mm (±0-3мм)
Тежина : 292± 2g
Пакување листа : 1pcs x 100% нов 7.4 V 6000mah 50 C TRX Plug тежок случај Lipo Батеријата
Забелешка Внимание :
Не над задолжен повеќе од 4.2 V и воопшто не текот на испуштање подолу 3.7 V
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода.
Забелешка: ако треба некои сопствени Приклучок, може да се нареди на батеријата и да се направи белешка која
Приклучок ви треба.

Спецификацијата

Испуштање го оценувате:
50C
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
DXF
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Батеријата
Големина:
138*47*25mm/292g
Пластични Тип:
PC
Број На Модел На:
7.4 V-6000mah-50C-TRX-H
Материјал:
Пластични
Технички параметри:
Вредност 3
Надградба На Делови/Додатоци:
lipo батеријата

Со стоката дадена додека купуваат