• Новак
12MP Max 1280x720P HD Евтини и Стилски Дигитална Камера со 2.4 Екран во Боја, Литиум Батерија и 4x Дигитален Зум

12MP Max 1280x720P HD Евтини и Стилски Дигитална Камера со 2.4 Екран во Боја, Литиум Батерија и 4x Дигитален

DEN 1919.52

Достапност
Достапно за нарачка


12 MP Max 1280x720 P HD Евтини и Стилски Дигитална Камера со 2.4" Екран во Боја, Литиум Батерија и 4x Дигитален Зум
Производ Главните Карактеристики :
1.12 Пратеник max Дигитален Видео Камера
2.1280x720 P HD
3.2.4" TFT LCD Дисплеј
4.4 x Дигитален зум
5. Литиум батерија, 3.7 V/450mah
Опис На Производот :
1. 12 Mega Пиксели Сензор
2. 2.4' TFT LCD Екран(320x240 пиксели)
3. Ротари екранот
4. USB 2.0 мини пристаниште
5. Видео Формат : AVI
6.Видео Резолуција : 1280x720/720x480/640x480/320x240
Фото формат : JPEG
Фото резолуција : 12 M(4000x3000)/5 M(2592 x 1944)/3 M(2048 x 1536)/1 M(1024x768)/VGA(640x480)
7.TV Од : NTSC/PAL
8.Баланс на белата боја/истражуваат резолуција
9.Аудио рекордер(микрофон)
10. Auot исклучување функција
11. 4x дигитален зум
12.Multilanguage Мени
13. Веб камера функција
14. Li-ion батерија, 3.7 V/450mah
15. Внатрешна меморија : складирање медиуми : вграден
64 MB флеш меморија
16. Надворешна меморија : SD/MMC картичка поддршка. до tp 32 GB
17. Јазична поддршка : англиски/француски/шпански/германски/италијански/руски/холандски/Portugues
Производ Слики :
По Продажбата На Услугата :

Спецификацијата

Дополнителна Функција:
Камера Функција
Големина На Екранот:
2 - 3
Висока Дефиниција Поддршка:
720P (HD)
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Бренд Име:
Winait
Почетен Датум:
2010
Чување Тип:
SD Картичка
Оптички Зум:
< 10x
Сензор Големина (инчи):
1/4.7 инчи
резолуција на сликата:
SD
Стабилизација На Слика:
Електронска Стабилизација На Слика
Екран На Допир:
No
Употреба:
За Домашна Употреба
Капацитетот На Меморијата:
Подолу 4GB
Пиксели:
3-4 милиони
Тип:
Преносни
NightShot Функција:
No
Тип На Сензор:
CMOS
Број На Модел На:
HD-90
Тежина:
101g-150g
резолуција на сликата:
12Mp max резолуција
зумирајте:
4 x дигитален зум
екран на камерата:
2.4 TFT LCD екран ротари
Формат На Датотека :
Видео
Веб камера функција:
Yes
моќност:
Литиум батерија, 450mah
HD поддршка:
1280x720P HD
Пристаниште:
Мини USB и TV out
Внатрешна Меморија:
Изградена во 64MB
Надворешна Меморија:
SD картичка поддршка до 32GB

Со стоката дадена додека купуваат