• Новак
  • -8 %
5Pcs/многу KERUI P829 Безжична Smart Home Детектор на Движење на Сензорот ПИР Движење Детектор за KERUI Домашен алармен Систем

5Pcs/многу KERUI P829 Безжична Smart Home Детектор на Движење на Сензорот ПИР Движење Детектор за KERUI Домашен

DEN 2698.00
DEN 2932.80

Достапност
Достапно за нарачка


5 Pcs/многу KERUI P829 Безжична Smart Home Детектор на Движење на Сензорот ПИР Движење Детектор за KERUI Домашен алармен Систем P829 пасивни инфрацрвениот детектор се однесува дигитални dual-core fruzzy логика за контрола на технологија на обработка и интелигентна анализа на алгоритми и може да се разликуваат мешање сигнали и телото движење сигнал може ефикасно да го спречи лажни аларми. Со вграден-во спирала висока фреквенција пролет антена,има доста далеку пренос на далечина и е еколошки и заштеда на енергија,безбеден,сигурен и едноставен за инсталација и така натаму.
5x KERUI 829 ПИР(батерија, вклучувајќи)
1. може да го исклучите индикатор светлина
2.може да се Прилагоди откривање време
3.Слаба батерија линија за аларм домаќин ■ Модулација метод; ПРАШАЈТЕ ■ Безжичен фреквенција : 433 MHZ ■ Безжичен растојание : 100 метри (отворен простор) ■ Напојување : надворешни DC5 V + 2 AAA батерии ■ Откривање спектар : 90 ° вертикална, хоризонтална 90 ° ■ Откривање спектар : 4 ~ 8 метри ■ Quiescent струја : ■ Употреба на влажност : ≤ 80% (без кондензација) ■ Спецификации : 58 * 58 * 89mm (должина x ширина x висина) ■ LED индикација : флеш еднаш, откривање на алармот; 3 секунди флеш еднаш, undervoltage брза и навремена домаќин.
Тоа може да работи со сите аларм систем во нашата KERUI официјалната продавница

Спецификацијата

Бренд Име:
KERUI
Број На Модел На:
P829
Модулација метод:
ПРАШАЈТЕ
Детекција На Опсег:
4~8 метри

Со стоката дадена додека купуваат