• Новак
868MHz Затворен ПИР Детектор на Анти-пет Сензор за Движење MC-8250R за ST-VGT, ST-IIIB, ST-V GSM Авто-dail Аларм Систем Анти-подесувате ПИР

868MHz Затворен ПИР Детектор на Анти-пет Сензор за Движење MC-8250R за ST-VGT, ST-IIIB, ST-V GSM Авто-dail

DEN 922.56

Достапност
Достапно за нарачка


868 MHz Анти-пет ПИР Сензор за Движење за Куќа Burglar Натрапникот Аларм ST-V, ST-IIIB, ST-IVB,ST-IV, ST-VGT Вовед :
Тоа е безжична ПИР упад детектор со пет имунитет, таа донесува ПИР технологија натрапникот детектор дизајниран да детектира човечкото тело движење во заштитена зона, дигитална обработка обезбеди висока отпорност кон лажни аларми и извонредна стабилност, тоа го користи софистицирани радио комуникациски протокол, со висок степен на податоци безбедност, детектор направи автоматско тестирање и извештај својот статус на системот за целосен надзор редовно, изградена-во подесувате вклучите активира алармот ако постои било каков обид да си игра со детектор, авто тестирање на владата направи тестирање во леснотија.
Функција :
1. Усвојува самостојно дизајниран МАСКА чип со DMT технологија
2. Сигурен откривање на перформанси со двојна ПИР технологија
3. Одлична лажен аларм превенција со погледне надолу прозорец за да се избегне слепи-агол
4. Откривање на далечина : [email protected]°C / Откривање агол : 110°
5. Домашно милениче Имунитет под 25kgs
6. Безжична Емитуваат Фреквенција е 868 MHz
7. Анти-EMI >30 V/m(30 MHz~1 GHz) / Анти-бела Светлина >8000 LUX
8. Потрошувачката на Струја е 9u A(статични)/20m A(аларм)
Пакет Содржина :
1pc Безжична Пет Пријателски Детектор на Движење(CR123 A 3.0 V Литиум Батерија вклучени)

Спецификацијата

Број На Модел На:
MC-8250R
Бренд Име:
Emooluxr
Фреквенција:
868mhz
Батеријата:
1pc CR123A Батеријата
Откривање На Далечина:
12meters
Откривање агол:
110°
Домашно Милениче Имунолошкиот:
до 25kgs

Со стоката дадена додека купуваат