• Новак
  • -15 %
Tectra 2 парчиња ЛП-E17 Батеријата akku + LCD USB Двојна Полнач за Canon EOS 200D 750D 760D 8000D 800D М3 М5 Бунтовнички T6i T6s БАКНЕЖ X8i

Tectra 2 парчиња ЛП-E17 Батеријата akku + LCD USB Двојна Полнач за Canon EOS 200D 750D 760D 8000D 800D М3 М5

DEN 1020.00
DEN 1199.52

Достапност
Достапно за нарачка


Tectra 2 ПАРЧИЊА ЛП-E17 ЛП E17 Батеријата + LCD USB Полначот Dual
за Canon EOS 200 D 750 D 760 D 8000 D М3 М5 Бунтовнички T6i T6s БАКНЕЖ X8i
ЛП-E17 7.4 V/1200m Ah Li-ion Батерија за Canon Камерите
Компатибилен со : EOS 750 D
EOS 760 D EOS 200 D
EOS 8000 D
EOS М3
EOS М5
EOS Бунтовнички T6i
EOS Бунтовнички T6s
БАКНЕЖ X8i EOS 800 D
Пакетот Вклучува :
2 x ЛП-E17 Батерии
1 x LCD USB Полначот Dual
1 x USB Кабел
Батеријата Карактеристики :
1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2. Целосно декодирани, 100% компатибилен со оригинални Canon ЛП-E17 батеријата
3. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Answer : ___________________________ Note : Оваа замена ЛП-E17 батеријата може да не биде обвинет за оригинални Canon полнач.
Полначот Карактеристики : 1.Дизајниран за Canon ЛП-E17 Батеријата/Bateria/Baterie/akku 2.Наполнете две батерии истовремено и независно. 3.Со LCD Екранот за да се прикаже секоја полнење на батеријата статус. 4.Со микро USB кабел за лесно полнење. 5.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита. 6.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. 7.Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење. Спецификација : Влез : DC 5 V / 2 A Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V/600m A(x2) Материјал : ABS+PC Dimmension : 115x75x28mm Тежина : 88g(≈0.19 Ib)
Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура

Спецификацијата

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
боја:
Црна
Бренд Име:
Tectra
Број На Модел На:
ЛП-E17

Со стоката дадена додека купуваат