• Новак
литиум-јонска полимер батерија 102050 3.7 V 1000MAH КТВ домаќинство батеријата жичен микрофон аудио засилувач од компјутер микрофон

литиум-јонска полимер батерија 102050 3.7 V 1000MAH КТВ домаќинство батеријата жичен микрофон аудио засилувач

DEN 237.60

Достапност
Достапно за нарачка


Здраво, ако не може да се најде во една продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме.
Карактеристики :
1> 100% сосема нов
2> Висок квалитет и висок капацитет!
3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над вршењето на
4> Големина : 10 mm (H)*20 mm (W)*50 mm (L)
5> Оценка : DC 3.7 V 1000 m Ah
Полнење на струјата : стандард полнење 0.5 C, брзо полнење 0.5 C
стандардни методи на полнење : 0.5 C CC (константна струја), обвинет за да 4.25 V, CV (4.2 V) константен напон на полнење повторно додека полнењето тековната 0.05 C) или помалку
Полнење на струјата : 1 цва (максимум)
2 цва (максимум), празнење на струјата :
, на испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Полнење заштита како напон : 4.26 V
испуштање температура : - 20 C ~ + 60 C
Време на полнење : 3 до 6 ЧАСОТ (стандард). 3 ЧАСОТ (брзо)
, висока безбедност, без експлозија, пожар, итн.
Заштита функција : со полнење со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита
Карактеристики
1.100% Сосема Нов батеријата
2 .Високо квалитетни и издржливи
3.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.
*Над 100pcs-Превозот од UPS-от или Fedex,за 7 дена arrivlal.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.
*Шест месеци гаранција за гаранција.
*Забелешки : Не-човек-направени штета за слободни трошоците за суровини и вештачко одржување.
Зошто да изберете нас
1.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.
2.Топла продажба ширум светот,многу клиенти prefect предмети одлични перформанси.
3.3 продажни тимови и 5 КК и по-сервис тимови.Најдобри за Вас.
4.Одличен квалитет,конкурентни цени.
5.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.

Спецификацијата

Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
Номиналниот Капацитет:
1000mAh
Број На Модел На:
102050
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
1-20PCS
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Големина:
102050
Полнење Напон:
Празнење напон:
Производство датум:
Замена На Батеријата:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат