• Новак
  • -12 %
103450 3 жици 1800mAh 3.7 V lipo литиум полимер батерија за MP3, GPS navigator DVD рекордер слушалки e-book камера

103450 3 жици 1800mAh 3.7 V lipo литиум полимер батерија за MP3, GPS navigator DVD рекордер слушалки e-book

DEN 372.00
DEN 422.40

Достапност
Достапно за нарачка


Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка. 2.канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач. 3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4. 4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина. 5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight. 6.Други : играчки, модели.
1 x 3 компјутери.7 V1800m Ah висок капацитет литиум li-полимер li ion батерија за MP3 MP4 GPS Навигација, bluetooth слушалки dvd Рекордер камера..
Модел : 103450 со 3 жици
Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 10мм(H)*34mm(W)*50mm(L) 5> Оценка : DC3.7 V 1800m Ah Номинален напон : 3.7 V Номинален капацитет : 4000m Ah, 1 C празнење Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 В) максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 3-5hrs (стандард); 3hrs (брзо) Заштита функција : преку полнење со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита Пакет се вклучуваат : 1 x компјутери 3.7 v 1800m Ah 103450 литиум полимер lipo батерија.
Ве молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам.
Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Спецификацијата

Тип:
Li-полимер
Батеријата Број:
1 buc
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
103450
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
1800mAh
Бренд Име:
EHAO
Големина:
10X34X50mm
Volt:
3.7 V
Големина:
дебели
Капацитет:
1800mAh
тежина / еез:
35g
ОДГОВАРА ЗА:
Тастатура, Рекордер ,GPS камера,bluetooth,е-книга,мобилен телефон
Модел:
103450
Продажба Метод:
мало
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
1800mAh
Замена На Батеријата:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат