• Новак
Коска Форма на Силиконски Калап 3D Чоколадо Фондан Мувла Торта Декорација Шеќер Занает Печење Калап Сапун Габи 50-277 Подарок

Коска Форма на Силиконски Калап 3D Чоколадо Фондан Мувла Торта Декорација Шеќер Занает Печење Калап Сапун Габи

DEN 77.28

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA/LFGB стандарди; 2) не-стап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, ниска-јаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно. Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост : 1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела; 2) користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро; 3) Ве молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња; 4) не пристап до оружје, или користете челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење; 5) по печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро; 6) правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.

Спецификацијата

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Материјал:
Силикони
Број На Модел На:
Торта Алатки
Бренд Име:
FACEMILE
Торта Алатки Тип:
Габи,
Тип:
Печење & Тесто Алатки
каталог:
Bakeware Поставува
боја:
случаен
тип 1:
сапун мувла

Со стоката дадена додека купуваат