• Новак
  • -28 %
2 парчиња 6.5 Инчи Универзална 180W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег на Фреквенција Hifi Јазик

2 парчиња 6.5 Инчи Универзална 180W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег

DEN 1367.00
DEN 1898.40

Достапност
Достапно за нарачка


Карактеристики :
- Висока чувствителност, висок глас резолуција, деталите на комплетен опис на јасни.
- Висока густина магнет, силен глас перформанси, употребата на воздушната магнети, моќ целост.
- Повеќе излез, treble, алто, бас,Три-бенд изедначување, јасна и полна со treble, меки и убаво е да се слушне, бас мирен и моќен, силен експлозивни.
- Висока излезна моќност, погоден за различни музички стилови, популарни класични,џез, кантри, рок,тоа може да биде многу добра контрола.
- Влага-доказ, рог PP гума и шприц carcass ефикасно влага-доказ, намалување на нарушување.
- Универзална nondestructive поддршка различни модели инсталиран.
- Висок степен на звук намалување, HIFI-ниво на искуство, фаза одбор да уживаат во стерео опкружуваат, технологија и playability и двете.
- Силна и цврста слив, говорникот материјал прагматични, единствен дебелина на челична рамка, за да обезбедат звук и дебели звук. Силни перформанси во ниска treble.
- PP инјектирање слив, природни гума дијафрагмата, целосна флексибилност, може да се изврши и сите видови на музика.
- Употребата на висока температура чист бакар сребро калем, голем дијаметар, висока ефикасност проводници звук, се минимизира искривувањето.
- Рог терминали симетрични правила за да се обезбеди симетрични терминали, поедноставување на инсталација чекори за ефикасно да ја вметнете во право, многу едноставно, на површина од алуминиум, висока ефикасност спроведување.
- 3 начин, се однесува на treble, бас, alto.
Модел : PZ-65262 B
Материјал : Метал + Магнет + Пластика
Боја : Сина + Црна
Применливи Модели : Универзална
Напон : 12 V
Нарушување : Помалку Од 1%
Отпорност : 4 Ω
Ефективен Проток : 65 Hz-20 KHz
Магнет Спецификации : 7010 Феритни
Максимална Моќност : 180 W
Номинална Моќност : 80 W
Тапан : PP Инјектирање
Дијафрагмата : PP Гума Опкружувачки
Вкупна Висина : 70 MM
Инсталација Длабочина : 50 MM
Надворешниот Дијаметар : 160 MM
Инсталација Дупка со Дијаметар : 160 MM
Производ Големина : 6.5 Инчи
Звучен Филм : PEI
Осетливост : 91d B
Номинална Моќност : Ru Порцелански
2 x Говорникот
2 x Говорникот Линија
1 x Pack Инсталација на Завртки
2 x Говорникот Нето Маска
1 x Упатство

Спецификацијата

Бренд Име:
puzu
Говорници Видови:
Коаксијален јазик
Напон:
12V
Автомобил Направи:
Универзална
Име На Модел:
-
Боја Име:
Црна
Објектот Големина:
6.5 инчи
Објектот Тежина:
1.64kg
Материјал Тип:
Метал + Магнет + Пластика
Од Моќ:
180W
Фреквентен Опсег (Hz):
65Hz-20KHz
Отпорност:
4 Ω
Јачина На Бучава Сооднос:
-
Аудио Чувствителност:
91dB
Специјални Функции:
-
Тип На Објект:
Јазик
Број На Модел На:
CEG_CAU_412

Со стоката дадена додека купуваат