• Новак
  • -15 %
Притисок на маслото Сензор за испраќање на единица на алармот се префрлате За Cummins Мотор G50 K50 QSK50 CM2150 MCRS QSK50 CM850 MCRS NTA855 3408619

Притисок на маслото Сензор за испраќање на единица на алармот се префрлате За Cummins Мотор G50 K50 QSK50 CM2150

DEN 1612.00
DEN 1896.00

Достапност
Достапно за нарачка


Ве Молиме имајте на ум : pls проверите производот слика и дел број пред да го нарачате. Ако не сте сигурни, pls контактирајте со нас пред да нарачате, инаку ние не ќе наплата тебе пари, ако се направи погрешен ред, благодарам многу!
Апликации :
За Cummins Мотор
G50, K50, QSK50, CM2150, MCRS,QSK50, CM850, MCRS
Гаранција : Да, 1 година гаранција
Порт Материјал : Месинг
Состојба За : -акции, Бренд-нови, Високи Перформанси
Карактеристики & Придобивки : Висока точност, hermetically запечатени, мала големина
Спецификација :
1 : Тема : NPT 3/8"
2 : Алармот pressre : 1kg +/kg -0.2
3 : Надвор стави контакт капацитет : 2 A,125 VAC
4 : Надвор стави контакт начини : 3-pin-приклучок
5 : Работна средина : Температура е помалку од 100 степен, Влажноста е помала од 95%
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса
*Над превозот времето е само за референца, купува сезона, лошите временски услови може да предизвика одложување.
*Пост воздух mail да Источно-Европски земји, Јужна Америка земји може да потрае подолго од 60 дена.
1. Ви благодарам многу за изборот на YUKA , Ние нудиме на 7 дена за враќање на услугата.
2. Ние ќе ги провери секој дел од производот пред превозот, Сепак, некои може да добијат оштетување за време на транзитот. Ако има било кој квалитет на проблем, ве молиме контактирајте со нас во 7 дена по приемот. Ние ќе го реши проблемот.
3. За било која причина, сакате да се вратите, ве молиме контактирајте со нас на прво место во 7 дена по приемот, и одржување на производи во оригинал, кога се врати ве молиме да го плати превозот цена, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне, ви Благодарам.
4. За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, Ако сте задоволни со нашите производи и услуги.
За било која причина, ако се разочарани, ве молиме не се директно остави негативни повратни информации, само контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сте задоволни.

Спецификацијата

Резолуција:
NTA855
линеарна:
моторното масло притисок префрлате
Мерен Опсег:
x
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Hysteresis:
моторното масло притисок сензор
Повторливост:
Притисок На Маслото Се Префрлите
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Чувствителност:
3408619
Тип:
Притисок На Маслото Сензор
Бренд Име:
IVOK
Стил:
Capacitance Тип
Тип Име:
Притисок На Маслото Алармот Се Префрлите
Атрибут:
IVOK Бренд Опрема
Потекло:
Кина
Pin Брои:
3-иглички
ОЕМ производителот Број:
3408619
Другиот Дел Број:
NTA855

Со стоката дадена додека купуваат