• Новак
  • -18 %
2 ПАРЧИЊА Висока Моќност 90mm КОЧАН Автомобил светилки drl Тркалезна Форма Дење Работи Светло Бела LED Светла Автомобили DC12V Дење Работи Светлина

2 ПАРЧИЊА Висока Моќност 90mm КОЧАН Автомобил светилки drl Тркалезна Форма Дење Работи Светло Бела LED Светла

DEN 311.00
DEN 378.72

Достапност
Достапно за нарачка

2 ПАРЧИЊА Висока Моќност 90mm КОЧАН Автомобил светилки drl Тркалезна Форма Дење Работи Светло Бела LED Светла Автомобили DC12 V Дење Работи Светлина 2018
Карактеристики : Усвојат 100% сосема нов Висок квалитет со Голема светлост Led диоди Елаборат и лесна инсталација дизајн, Достапен за сите возила(12 V DC) Светла LED троши далеку помалку енергија од стандардните сијалица, додека одржување на оптимална светлина излез Водоотпорен рефлектор за сите патот временските услови Светла со супер зрак дење работи светлина за возење безбедност Подолг живот LED живот до 50.000 часа, минимални трошоците за одржување Дење работи светлина ја подобрува безбедноста за време на возењето им овозможува на вашиот vehicie да се види во многу подалеку растојанија. Во голема мера ја подобрува времето на реакција на идване возачи во инцидент Спецификација : Материјал Тип : Силикони Напон : DC 12 V Боја Температура : 6000 K Посебни Карактеристики : Висока Моќност Предмет Тип : Дење Работи Светла светла Боја : Бела Применливи модели : Универзална Дијаметар : 90mm Practicability : за Да дење работи светлина, магла светлина, кочница светлина, back-up светлина, декоративни светлина, табличка светлина, вратата светлина, шасија декоративни лесни за користење, само треба да се промени ling конекции и инсталацијата позиција, важечки за сите видови на возила, лесно да се инсталира на секаде на возилото. Пакетот вклучува : 2 x Автомобил LED Дневни Светла Runnig

Спецификацијата

За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Wattage:
20W
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Тежина:
132g
Напон:
12V
Интерфејс Тип:
Никој
Име На Модел:
Автомобил LED Дневни Светла Runnig
Lumens:
Други
Материјал Тип:
Силикони
Температура На Боја:
6000K
Специјални Функции:
Висока Моќност
Тип На Објект:
Дење Работи Светла
боја на светлина:
Бела
Дијаметар:
90mm

Со стоката дадена додека купуваат