• Новак
BANDC Црвени Led волтметар Тестер Следи Voltmeter Приклучок за Штекер за Морски Пловила/Мотор/Автомобил/ATV/ UTV/Camper/Каравани

BANDC Црвени Led волтметар Тестер Следи Voltmeter Приклучок за Штекер за Морски Пловила/Мотор/Автомобил/ATV/

DEN 239.52

Достапност
Достапно за нарачка


Опис :
Ова е со висок квалитет voltmeter за проверка на состојбата на вашата батерија батеријата и полначот.
Состојбата на батеријата помеѓу целосно наполнета и испразнета.
Може да укажуваат на лоша или лоша полнење систем. Кажува дали вашата батерија држи задолжен или не.
На метар е лесен за читање црвени LED сегменти и да се поврзе на вашиот 12 volt систем.
Тоа месеци во 1-1/8" дупка во панели до ¼ " дебела, најлонска задржување на орев има метар во место.
На монтажа плоча е, исто така, вклучени кој се вклопува во текот на предниот дел на метар да се одржи на метар против панели на било дебелина.
Штекерот тело е направен од тешки најлон. На метар привлекува номинално 10 ma. и опсегот е 0-35 vdc.
На метар LED Светилка екранот е црвена.
Пакет Содржина :
1x Socket

Спецификацијата

Тип На Објект:
Кабли, Адаптери & Приклучоци
Бренд Име:
BANDC
Име На Модел:
1208
Материјал Тип:
Квалитетни пластични
Објектот Големина:
види дијаграм
Специјални Функции:
Wateproof
Напон:
12V
Објектот Тежина:
40g

Со стоката дадена додека купуваат