• Новак
  • -29 %
Компатибилен со Сите Автомобил Брзина Проектор GPS Дигитални Автомобил Брзинометар А2 Електроника Head Up Display Авто HUD Шофершајбната Проектор

Компатибилен со Сите Автомобил Брзина Проектор GPS Дигитални Автомобил Брзинометар А2 Електроника Head Up Display

DEN 1224.00
DEN 1724.64

Достапност
Достапно за нарачка

Ако се уште не се прикаже ве молиме обидете се со друг автомобил да се тестираат и да се анализира дали автомобил запалка приклучок интерфејс е лошо, ако тоа е лошо запалка приклучок, ве молиме обидете се да го поврзете кабел за линија на автомобилот батеријата. погрешно операција доведе до урна. HUD видете не е јасно под сончева светлина. Ако таму е двојна слика, тогаш ве молиме да користите одраз филм. HUD екран без било екранот,и нема моќ Проверка на автомобил држачи за кабел ако тоа е тесна, повлечете надолу постојано се вметнат повеќе пати, проверете на HUD се префрлате ако тоа сили на. Прво, ве молиме да се стави не се лизга мат на контролната табла, а потоа се стави HUD на тоа. Проверете дали HUD домаќин заштитна фолија е раскинат,и ве молиме да се држиме одраз филм на ветробранското стакло.
Пакет содржи : 1 x HUD-Домаќин 1 x Полнач 1 x Анти-sip Мат 1 x Одрази на Филмот 1 x Упатство
.
Методи на pasting филмот : Спреј некои вода на местото каде што филмот ќе биде атипичен,а потоа користете сува крпа за чистење; ги тргнеме на задната страна(означени 1) на рефлексија филм,а потоа ставете го во прозорецот за стакло. Неточни Брзина Кога HUD е моќ,вертикална притиснете бран копчето 5 секунди за да влезат во опциите на менито, тука опции за менијата се покажува 0,параметар покажува 107,нагоре или надолу бран копчето за зголемување или намалување на вредноста според разлика додека тоа го покажува вистинскиот. Откако ќе се прилагодени на локацијата, можете да користите нула одбор или нешто друго, рамни да масна филмот
и стискаш на вода внатре и надвор се додека не постои меур или вода во него.По вредноста, вертикална притиснете 5 секунди за да го зачувате. Ако филмот не може да се прикаже целата информации,
ве молиме да ја прилагодите не се лизга тастатурата за да го поместите позиција. Нема брзина ,авто сили исклучување по 5 минути.Рефлексија филм може да се држиме до позиција право над HUD позиција која може да се одразат домаќин екран на ветробранското стакло.
Спецификации : работен напон : DC8-18 V Работат на струјата : 40m A спиење струја : 15m A Компас прецизност : ±1° Брзина спектар : -400 KM Реално време прецизност : исто како и сателитски Сателитски позиционирање време : Студено почеток : 30 години, топла почеток : 1s HUD големина : 88*53*13mm автомобил 12 V полнач : 1000m A HUD тежина 40g
Решение за Заеднички Проблеми :
1. Автоматско и рачно светлината прилагодување на владата,возење без отсјај.Двојно одраз ќе бидат различни причина на различни ветробранското стакло. Богата Содржина : брзина,компас, брзина на алармот,без да се префрлате помеѓу километри и километри Авто моќ/исклучување : HUD почне и да се исклучи со возило започна и исклучување, ефикасна заштита на автомобил на батеријата;
задржување на рачно префрлете го режимот,повеќе лесно да се контролира со HUD.
Answer : ___________________________ Note : Оваа глава up дисплеј брзина проектор компатибилен со сите автомобили
Употреба и инсталација за рефлексија филм : ве Молиме Имајте во предвид : HUD проекти табла информации за автомобилот пред ветробранското стакло , бидејќи ветробранското стакло е двоен, која ќе го направи двоен одраз на ветробранското стакло, кога се работи. Полетување на заштита филм (означени 2) на рефлексија филм. Или неточни datas Направите ресет амбиент. Стандардната авто сили надвор времето е 5 минути, ако нема брзина, HUD ќе исклучете по 5 минути,тоа вграден вибрации прекинувач, колку што има мала вибрации тоа ќе сили на.
Карактеристики : Достапен за било кој автомобил, лесно да го инсталирате, plug and play Екран од 3,5 инчен HD дисплеј Мулти-боја, дизајн го прави екранот се повеќе богати и полесно да се чита Нано-технологија за елиминирање на двојното рефлексии,повеќе од јасно.

Спецификацијата

Големината На Името:
9cm*5.4 cm*12cm
Бренд Име:
vinidname
Фрекфенција:
0.48 W
Номинална моќност:
0.72 w
Жица или Безжично:
Yes
Модел:
Vinidname-А2-10316

Со стоката дадена додека купуваат