• Новак
  • -10 %
3KW 12V Singal Дупка Воздух Дизел Гориво Грејач 3000W Voiture Chauffage КОМПЛЕТ се прелива Авто Автобус Ротари Префрлате

3KW 12V Singal Дупка Воздух Дизел Гориво Грејач 3000W Voiture Chauffage КОМПЛЕТ се прелива Авто Автобус Ротари

DEN 12048.00
DEN 13386.24

Достапност
Достапно за нарачка


Пакувани се вклучени :
1 x Паркинг грејач
1 x Главниот жици Пакет
1 x пумпа за Масло
1 x Масло пумпа врска жица
1 x Филтер
1 x Масло цевка
1 x Digital switch
1 x Влезот на воздухот цевка
1 x Издувна цевка
1 x Заптивка
1 x Намалување tee
2 x Терминал
1 x Масло пумпа клип
1 x Влезот на воздухот цевка клип
1 x Издувни цевки клип
2 x Влезот на воздухот цевка одредување на клипот
2 x Издувни цевки одредување на клипот
6 x Масло цевка заеднички
2 x Масло цевка клип
4 x Миење
4 x Нут
4 x Self прислушување завртки
1 x Најлон кабел врски
1 x Масло вшмукување цевка
1 x Воздух влезот хауба
1 x Премерување пумпа за масло
Спецификации :
Грејач Моќ : 3 KW
Гориво Бензин : Дизел
Автомобил Климатизација Тип : Греење
Номинална Напон : 12 V
Потрошувачка на гориво(L/h) : 0.64
Работна Температура на Печка : -40℃~+50℃
Работна Температура на пумпа за Масло : -40℃~+40℃
Објектот Големина : 39*14*15cm
Боја : Црна+црвена/Црна
Карактеристики :
-Грејач може да се примени за греење на кабината на товарни возила, va нс, акумулатор автомобили и сите видови на други возила.
-Може да се загрее на coolant на моторот за да се избегне абењето на моторот, која започна на ниска температура;
-Може да се елиминира прозорецот мраз;
-Еколошки производ, ниско ниво, ниската потрошувачка на гориво; грејач издувните емисии да ги исполнуваат еуро IV моторот на емисиите барања.
-Компактна структура, лесно да го инсталирате;
-Може да ги растурајте на нов автомобил кога го замени возило.
-Испарливи технологија, со керамички палење plug ќе гориво за греење испарува во гас, брзо палење, целосно согорување.
-Користење на напредни автоматска контрола на технологија, со сигурен абнормални услови на работење.
-За гориво, електрична енергија, температурата може да се постави произволно .
-Може да се користи дизели како гориво.

Спецификацијата

Тип На Објект:
Греење & Фанови
Напон:
12V
Бренд Име:
Autoleader
Објектот Висина:
15cm
Објектот Должина:
39cm
Боја Име:
Црна
Објектот Дијаметар:
1inch
Гориво:
Дизел
Објектот Ширина:
14cm
Тип На Прекинувач:
Ротари Префрлате
Име На Модел:
Други
Специјални Функции:
Греење
Објектот Тежина:
6340g

Со стоката дадена додека купуваат