• Новак
RIWA Автоматско Curlers Коса Curler LCD Дисплеј Професионални Styler Магично Стапче Виткање Песна За Виткање И Коса RB-8504

RIWA Автоматско Curlers Коса Curler LCD Дисплеј Професионални Styler Магично Стапче Виткање Песна За Виткање

DEN 2879.52

Достапност
Достапно за нарачка


Спецификации
Бренд : RIWA
Број на модел : RB-8504
Боја : Црвена
Номинална Напон : 220 V~50 Hz
Номинална Моќност : 25 W
Големина на : 33*4*3.5 cm
Нето Тежина : 0.3 kg
Производ Карактеристики
120°C, 140°C, 160°C, 180°C, 200°C, 5 датотеки температура прилагодување, погоден за различни коса
Двонасочно ротација, лево и десно ротација, лесно да се обликуваат
Анти-жешко тело, user-friendly дизајн, работење побезбедна
Вклучете термостат, клучна работа, лесен и брз
Автоматски напојување-исклучување за заштита, Ултра-долго 360°C rotatable кабелот за напојување
Оригинално Пакување Кинески Plug Стандард (ние ќе го додадете полнач кога превозот до вас)
Пакет Содржина
1 x Машина
1 x Торба
1 x Гаранциона картичка
1 x Упатство
1 x Адаптер ( САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AU, Испрати според вашата земја стандард )
Претпазливост
Предупредување : не користете овој апарат во близина на када,миење слив,или други садови кои содржат вода.
Овој производ може да се користи само за сува коса.
Барел/плочи може да биде обоена со користење на боја-третирана коса.
Кога производот се користи во бањата, отстранете го по употреба; becauseit е се уште опасно кога се во близина на вода,дури и да го исклучите.
На поврзување дел од дршката и муцката е навистина жешка. ве молиме не го овој дел за долго време за да се избегне scalding.
Ако производот е многу топло, ве молам поставете го на топлина отпорна површина;не ја покривајте производ со кој било од предметите(како на пример, крпи или облека).


Спецификацијата

Извор На Енергија:
Електричен
Применливи коса:
Сува
Димензии На Греење Плоча:
60x24mm
Max. температура:
200 °C
Материјал:
Пластични
Термостат На Вредноста Сегменти:
Други
Дијаметар на термички проводник:
21-30 mm
сертификација:
CE,CCC
Животен век на термална плоча/лента:
10,000-20,000 пати
Напон:
210-240V
Мин. температура:
120 °C
Материјал на термална плоча/лента:
Турмалин керамички
Стоковните Квалитет, Сертификација:
3C
Тип:
Monofunctional curler
Бренд Име:
Riwa
Кабелот За Напојување Опашка Собранието На Чекање:
360° Rotatable
Големина:
33*4*3.5cm
температурата контролер:
Дигитални
Број На Модел На:
RB-8504
моќност:
25W-39W
боја:
Црвена
Тип На Објект:
автоматско curler
Напон:
220V 50Hz
моќност:
25w
Пол:
Жените
погоден:
домаќинство или коса салон
Пакување:
Riwa бренд хартија одбор
квалитет:
Висок
Приклучокот стандард:
кинески

Со стоката дадена додека купуваат