• Новак
Нерѓосувачки челик, месинг мини мини нож WK428

Нерѓосувачки челик, месинг мини мини нож WK428

DEN 442.08

Достапност
Достапно за нарачка


Нерѓосувачки челик, месинг мини мини нож WK-428
100% потврдија производ
карактеристики : практична и издржлива - како да се спречи ножеви од rusting?Најголем непријател на ножеви се 'рѓа, па дури и од не' рѓосувачки челик ножеви не се загарантирани да ' рѓа.Додека состојбата е соодветен, ' рѓа на самото место ќе се појави на нерѓосувачки челик без двоумење.1. Избегнувајте влажна средина, контактирајте со корозивни статии од страна на море, на југ, кујна, итн. На алатка за сечење е долго време се shelved во такви влажна средина, и тоа е лесно да ' рѓа.Исто така, киселост овошен сок, рака пот течност, дамки од масло и така натаму може да ги кородираат нож на телото, така, се советува да се избегне контакт со овој вид на статијата.2. По алатка мора да бидат исчистени и чисти во време, чисти со тече вода, а потоа избришете ја со сува памучна крпа и крпа и ставете го во сува и вентилирани место.Ова може во голема мера да ја намалат веројатноста од ' рѓа.3, нежни мелење на дневен третман на нож во Дамаск, најдобриот метод е да се направи нож да бидат нежни мелење и полски редовно, најчесто се користат чиста памучна крпа или марамче за да може да ги избрише.4. Нанесете слој на заштитна масло на алатка за сечење на редовна основа или по долг период на некористење.Бидејќи по слој нож масло, ќе се произведе еден слој на заштитна фолија во еден период на време, не само што може да ја спречи алатка ' рѓа, се уште имаат подмачкување ефект.Специфичен метод : стави нож на крпа, се применуваат нож масло на нож на телото, а потоа користете памучна крпа на работ на ножот за бришење назад и назад за да се направи тоа малку топло.Во исто време, тоа исто така може да се користи за да се избрише се справи и алатка делови. ТОПЛА И СЛАТКА ПОТСЕТНИЦИ : Ако имате некој проблем обратете се на нашиот клиент!.Слика цени за повикување само
Ние ќе бидеме прва класа на квалитет и услуга со најдобра цена која е должна да се придржува на квалитет, углед со бренд удел на пазарот, иновација и развој. Со цел да се има корист од скалата на претпријатието политика за да се добие широк производ, добра услуга.

Спецификацијата

Тип:
Облека, Фен Делови
Бренд Име:
umall
Број На Модел На:
WK-428
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тежина:
0.19 kg
Примена:
облека, фен

Со стоката дадена додека купуваат