• Новак
трговија на големо 100Pcs 100ml стакло етерично масло шише ,100ml dropper Етерично масло шише , ароматерапијата зелени стаклени шишиња

трговија на големо 100Pcs 100ml стакло етерично масло шише ,100ml dropper Етерично масло шише , ароматерапијата

DEN 4961.28

Достапност
Достапно за нарачка


Висок квалитет 100ml зелено стаклено шише со dropper вметнете и метален капак,3.67 оз стакло етерично масло шише, стаклено шише 100cc, пакување стаклени шишиња трговија на големо
Трговија На Големо Wellcome! Контактирајте ме за попуст ако ви треба голема Количина!
Материјал на капакот : алуминиум
Материјал на dripper вметнете : ЈП
Шишиња, исто така, може да се користи со капи само без dropper влошки.
Се користи за етерични масла, мирисни, ароматерапијата масло, serm, течни медицина, e течност, e сок, лабораториски тест е така натаму.
Империал fl мл : 1 мл = 28.35 ml; НИ fl мл : 1 мл = 29.57 ml.
На капаци се достапни во четири бои - сјајни црни, злато, сребро и мат злато.
Ние нудиме на нашите зелени стаклени шишиња во 7 големини со алуминиумска капи. Овие зелени стаклени шишиња може да се користи за многу апликации, вклучувајќи етерично масло, сапун и бања производи и билни индустрии.
Имаме повеќе етерично масло шишиња, ве молиме погледнете на линкот подолу. aliexpress.com/store/911137 1, Логото можат да се отпечатат на шише врз основа на 5000pcs по боја 2, Ние може да се направи кориснички шишиња како ваш дизајн или примерок.

Спецификацијата

Тип На Објект:
Refillable Шишиња
Материјал:
Стакло
Број На Модел На:
100ml
Употреба:
Етерично Масло
Капацитет:
100 ml, 100 кубика, 3.67 оз
Боја на шише:
Зелена
Материјал на Шише:
Стакло
Други Индустрија Употреба:
мирис, суштината течност, медицина масло, лабораториски тест, e течност, e сок
Материјал на Ззп:
пластични(PP) или Алуминиум со пластика
is_customized:
Yes

Со стоката дадена додека купуваат