• Новак
Се користи За Печатење со Брзина од 80-120m/мин Германија АРОН Лекар Нож(W30/40mm*T0.15mm*L100m)

Се користи За Печатење со Брзина од 80-120m/мин Германија АРОН Лекар Нож(W30/40mm*T0.15mm*L100m)

DEN 5664.00

Достапност
Достапно за нарачка


Се користи За Печатење Машина Брзина 80-120m/мин Германија АРОН Лекар Сечилото Број на Модел на 200#(Погодни за машина за брзина 80-120m/мин) Спецификација 0.15mmx30/40mmx100m Knide работ 0.075*1.3 mm
Сечилото тип
кружни сечилото Материјал
јаглерод челични ножеви
Цел
отстрани вишокот на мастило од слика превозникот
Примена
Гр avure printin g, flexo и рампа печатење индустрии, итн.
(Белешки : Pls остават порака што ширина што треба кога цел)
Хебрејски ( АРОН ) стружење сечилото користи високо квалитетен челик легура од страна на германската напредна технологија на производство производство
1. Специјален нож техники направи агол на сечилото во лак, за да не му наштети на печатарска плоча во производство на процесот;
2. Добра еластичност, убав квалитет, трајни, извонредна doctoring ефект;
3. Одлични механички својства се направи долга-трајни печатење совршено воплотениот.
4. Не мелење во текот на користење, може да се направи добра површина за контакт за да се обезбеди најдобар ефект.
5. Зелена хартија кутија за пакување, 100/Кутија, гаранција за квалитет.
6. Не ја отворите кутијата, се повлече & употреба
1. АРОН лекар сечилото дебелина : 0.15 mm; сечилото висина : 1.3 мм, ножот дебелина од 0.075 mm
2. АРОН лекар сечилото ригидност : 580 HV ± 15, не е лесно да се носат плоча цилиндар.
3. АРОН лекар сечилото целиот процес на производство, строго во согласност со СС-EN ISO 9001 : 2000
4. АРОН лекар сечилото широко се користи во gravure печатење, flexography, обложена хартија varnishing слој и декорирање материјали' печатење и така натаму.
5. АРОН лекар ножот со добар квалитет, прифатлива цена, економски и практични, е најекономичната лекар сечилото
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации : 1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

Спецификацијата

Тип:
Други
Материјал:
Висок Јаглероден Челик
Број На Модел На:
200#
is_customized:
Yes
Материјал:
Бела Јаглероден Челик
Спецификации:
W30/40mm*T0.15mm*L100m
Погодни За Машина За Брзина:
80-120m/мим
Висина на Нож-на работ:
1.3 mm
Дебелина на Нож-на работ:
0.075 mm
Употреба:
За печатење машини на scrape исклучување на вишокот ink roller површина
Тип:
Доктор На Ножот
Број На Модел На:
200#
Употреба:
Секој бренд печатење машина

Со стоката дадена додека купуваат