• Новак
  • -40 %
1pc Бела Тефлон PTFE Филм/Лист Богородица Висока Јачина на Температура 500x250x0.3мм За Електрични Материјали

1pc Бела Тефлон PTFE Филм/Лист Богородица Висока Јачина на Температура 500x250x0.3мм За Електрични Материјали

DEN 150.00
DEN 250.08

Достапност
Достапно за нарачка


BI0004268
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : PTFE
Боја : бела
Големина : прибл. 500*250*0.3 мм
Температура : ≥-200°, ≤280°
Функција :
Висока температура, ниска температура, висок притисок.
Отпорен на корозија и отпорни на абење.
Киселина и алкално, оксидација отпор.
Не е лесно да се возраст.
Направени од воден дисперзија за обложување, или импрегнација во влакна.
Може да се намали по случаен избор.
Може да се користи компресија калапи или истиснување обработка.
Polytetrafluoroethylene за Атомска енергија, aerospace, електроника, електротехника, постројки, машини, опрема, инструменти, градежна, текстилна, храна и други Индустрија е широко се користи како висока температура отпор, корозија-отпорни материјали, материјали за изолација, анти-лепење слој.
Пакет се вклучени :
1 x PTFE Филм
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3cm грешки поради прирачник за мерење.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Спецификацијата

Материјал:
бакарни легури
Употреба:
Дома, DIY
is_customized:
No
Тип:
Моќ Алатка Делови
Број На Модел На:
ptfe лист
Бренд Име:
Mayitr
Направени од:
PTFE

Со стоката дадена додека купуваат