• Новак
2 Книги / Set 2868 Pantone Pantone Бои CMYK В/У Боја Водич GP5101

2 Книги / Set 2868 Pantone Pantone Бои CMYK В/У Боја Водич GP5101

DEN 8400.00

Достапност
Достапно за нарачка


Pantone GP5101 CMYK Обложени & Соголени Боја Упатство
Тоа е новата верзија на GP4101!
Технички Параметри :
Печатење вектор
Сјајни уметност од хартија, офсет хартија или мат обложена хартија
Место на Потекло
Сад
Модел
GP5101 2015 година Нови
Верзија
Најновата Верзија
Бои
2868 видови
1 Сет
Вклучува 2 книги
Материјал
Сјајни Обложени и необложени хартија
Спецификации
Секторски обврзувачки
ПЛУС СЕРИЈА CMYK Водичи содржат 2,868 CMYK бои на двата обложени и необложени хартија. Chromatically организира за повеќе интуитивен избор и лесно инспирација, ова два-упатството за поставување ви овозможува да се визуелизира, комуницираат и да го контролираат CMYK бои за видот, логоа, граници, позадини и други графички третмани. Овој широк спектар на бои е во additiion на 1755 PANTONE ПОВРЗУВАЊЕ СИСТЕМ Бои.
Лесно да се работи со овие илјади повеќе од најпознатите up-to-date PANTONE Бои во вашиот омилен дизајн на софтвер со вклучени бесплатно симнување на PANTONE БОЈА MANAGER Софтвер, по производ регистрација.
Карактеристики :
1. 2,868 chromatically организира процесот на бои
2. 16 различни бои по страна
3. Екран багра проценти се предвидени
4. Две-упатство за поставување на обложени и необложени акции
5. Точно да одберете, се определи и да се комуницира CMYK боја за четири бои процесот на печатење
6. Покажува ефектот на обложени и необложени акции на секоја боја
7. Обезбедува печатени стандардна боја за споредба и контрола на квалитет
8. Сите бои се во рамките на релијабилни комерцијално прифатени стандарди за печатење
9. Текст тежина хартија супстрати
10. Преносни фан палубата формат мерки 1-11/16" * 9 1/4"
11. PANTONE БОЈА MANAGER Софтвер за надградба на PANTONE Бои во популарната дизајн апликации
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации : 1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

Спецификацијата

is_customized:
No
Употреба:
Комерцијални Производство
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
GP5101
Потекло:
Обединетите Членка
боја:
Содржи 2868 видови на боја
Сет:
2 книги
Тип:
C/U Pantone Картичка
Материјал:
Обложени & Соголени
Се применува во индустријата:
Пакување, печатење на текстил, облека, ткаенини, дома декорација
Цел:
Се користи за да одберете, да се идентификува, мастило боја појавување и контрола стандарди
Предност:
Лесен за употреба преносни фан формат
Карактер:
На единствен број може да биде основа на боја на комуникација.
Големина:
28*11*7cm

Со стоката дадена додека купуваат