• Новак
50pcs Potentiometer Тенџере WH148 B10K 10K Линеарна вратило месо тело Должина 15mm BKP11

50pcs Potentiometer Тенџере WH148 B10K 10K Линеарна вратило месо тело Должина 15mm BKP11

DEN 499.20

Достапност
Достапно за нарачка


Тип : Б Тип Коси - линеарна
Материјал : Јаглероден Филмот + Метал
Интерфејс : 3 PIN
100% Сосема нов и висок квалитет.
Отпорност : 10 K ohm
Вратило Должина : Околу 15mm

Спецификацијата

Употреба:
Магнетен Сензор
Теорија:
Inductance Сензор
Излез:
Аналогни Сензор
is_customized:
Yes
Материјал:
Мешавина
Тип:
Сензор На Температура На
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Број На Модел На:
B10K

Со стоката дадена додека купуваат