• Новак
Нови Температура и Релативна Влажност Сензор DHT11 Модул со Кабел за arduino Diy Комплет

Нови Температура и Релативна Влажност Сензор DHT11 Модул со Кабел за arduino Diy Комплет

DEN 63.36

Достапност
Достапно за нарачка

Опис 1 може да се открие околната влажност и температура 2 сензор со користење на DHT11 3 Влажност мерен опсег : 20% -95% (0 степени -50 степени опсег) Влажност на мерење на грешка : + - 5% 4 Температура мерен опсег : 0 степени -50 степени Температура, мерење на грешка : + - 2 степени 4 работен напон 3.3 V-5 V 5 излез дигитален излез 6 со одредување на топ дупки за лесна инсталација 7 Мали PCB големина : 3.2 cm * 1.4 cm 8 моќ индикатор (црвено) 9 Секој сет тежи околу 8g Модул Интерфејс Опис (3-жица) 1 VCC надворешни 3.3 V-5 V 2 GND Надворешни GND 3 НАПРАВИ мал одбор се префрлите дигитален излезен интерфејс потоа микроконтролерски IO порта Превозот листа 1 DHT11 модул како што е прикажано (тест донесе) 2 20cm Du Pont 3

Спецификацијата

Тип:
Регулатор На Напон
Температурата На Работа:
Стандард
Број На Модел На:
DHT11
Пакет:
TQFP
Напон:
3.3 V-5V
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КЕНТАКИ ПОБЕДИ РОБОТ
Моќ Дисипација:
Стандард
Примена:
компјутер

Со стоката дадена додека купуваат